A A A K K K
для людей з вадами зору
Чорнобаївська районна державна адміністрація
Черкаська область, Чорнобаївський район

Свіжі рейтинги: Порошенко майже удвічі випереджає Тимошенко, а Вакарчук обігнав Ляшка?

Дата: 25.10.2017 12:26
Кількість переглядів: 804

Фото без опису

    Відразу дві впливові соціологічні компанії оприлюднили підсумки соцдосліджень електоральних настроїв громадян. Результати чомусь суттєво різняться між собою...

    Соціологічна служба Центру Разумкова оприлюднила результати свіжого соціологічного дослідження, проведеного у жовтні.

    За інформацією соціологів, у разі проведення парламентських виборів найближчим часом найбільше голосів отримали б такі політичні сили: Партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (13,6%) серед тих, хто має намір взяти участь у виборах, ВО «Батьківщина» (10,0%), Партія «Громадянська позиція» (8,9%), Партія «Опозиційний блок» (8,6%). За Політичну партію «За Життя» готові проголосувати 6,8% опитаних, які мають намір взяти участь у виборах, за Радикальну Партію Олега Ляшка – 6,5%, за «Об’єднання «Самопоміч» – 5,9%, за Об'єднання правих партій («Свобода», «Правий Сектор», «Національний корпус») − 4,2%. Інші політичні сили набрали би менше 3% голосів виборців кожна. 

    У випадку проведення президентських виборів найбільшу електоральну підтримку у першому турі виборів отримали б Петро Порошенко (14,0% серед тих, хто має намір взяти участь у виборах), Юлія Тимошенко (8,4%), Анатолій Гриценко (7,2%), Юрій Бойко (6,8%), Святослав Вакарчук (6,6%), Олег Ляшко (6,3%). За Вадима Рабиновича готові віддати свій голос 5,9% учасників виборів, за Володимира Гройсмана – 4,1%, за Андрія Садового – 4,0%, за Олега Тягнибока – 3,0% , за Віталія Кличка – 2,0%, за Арсенія Яценюка – 1,4%, за Петра Симоненка – 1,4%, за Дмитра Яроша – 1,1%, за Надію Савченко – 0,8%.

    Дослідження проведено соціологічною службою Центру Разумкова з 6 по 11 жовтня 2017 року. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

    Паралельно у цей же час своє дослідження провів Центр соціальних досліджень «Софія» (з 5 по 13 жовтня 2017 року).

Фото без опису

    За ним, серед опитаних 55,8% позитивно ставиться до пропозиції розпустити нинішню Верховну Раду і провести позачергові парламентські вибори. Також більше половини респондентів (53,1%) підтримують пропозицію провести позачергові президентські вибори. Проти – 38,8% опитаних, не визначилися з відповіддю – 8,1%.   

    Якби на момент опитування відбувалися парламентські вибори (голосування за партійними списками), то найкращі шанси подолати 5-відсотковий бар’єр мали б ВО «Батьківщина» (12,3%), «Опозиційний блок» (10,9%), Блок Петра Порошенка «Солідарність» (9,1%), Об’єднання «Самопоміч» (5,8%), Радикальна партія Олега Ляшка (5,1%), Партія «За Життя» (4,9%), партія «Громадянська позиція» (4,8%), а також ВО «Свобода» (4,2%).

    Інші партії мають менше від 2,0% прихильників (у кожному окремому випадку). Зокрема, доволі низьким залишається рівень підтримки партії «Рух нових сил», яку очолює Михайло Саакашвілі. На момент опитування за цю партію планували проголосувати 1,9% респондентів (серед тих, хто братиме участь у виборах). Не знаходить відчутної підтримки партійний проект Надії Савченко. За «Громадсько-політичну платформу Савченко» збираються проголосувати 0,5% опитаних.

    Якби на момент опитування відбувалися президентські вибори, то найкращі шанси вийти до другого туру мали б Юлія Тимошенко (12,98%), Петро Порошенко (майже 10%). Рівень підтримки інших кандидатів менший від 10%.

 

За інформацією сайту «Главком»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора