Повідомлення щодо підготовки теплових господарств до опалювального періоду 2017-2018 рр.

Дата: 19.08.2017 12:22

Наказом Міністерства палива та енергетики України та Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10.12.2008р. №620/378, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31 грудня 2008р. №1310/16001, затверджені «Правила підготовки теплових господарств до опалювального періоду» (далі Правила), які встановлюють єдиний порядок підготовки теплових господарств до опалювального періоду. У квітні 2017 року  закінчився опалювальний сезон 2016-2017 років. Відразу після закінчення опалювального періоду 2016-2017 років починається підготовка до опалювального періоду 2017-2018 років.

У відповідності до вимог цих Правил власникам теплового господарства необхідно:

- у місячний термін, але не пізніше травня місяця поточного року розробити заходи, необхідні для підготовки теплових пунктів, внутрішньобудинкових систем опалення, вентиляції та гарячого водопостачання до експлуатації в наступному опалювальному періоді;

- виконати обстеження будівель і споруд та розробити заходи з підготовки їх до експлуатації в наступному опалювальному періоді;

- для визначення стану готовності теплового господарства до роботи в опалювальний період відповідними розпорядчими документами власники (керівники) господарств повинні створити комісії з перевірки готовності до роботи в опалювальний період, копії цих розпорядчих документів надати у 5-денний термін до уповноважених органів, яким вони підпорядковані, та до Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (Інспекція Держенергонагляду в Черкаській області). Комісія, до складу якої обов’язково включаються представники Державної інспекції, в термін до 15 вересня поточного року повинна перевірити готовність теплового господарства до роботи та прийняти про це відповідне рішення.

Під час визначення стану готовності до роботи теплових господарств споживачів в опалювальний період перевіряється:

1. Наявність паспортів теплових установок, принципових схем та інструкцій для обслуговуючого персоналу.

2. Виконання обсягів ремонтних робіт та оформлення їх відповідними актами;

3. Проведення необхідних профілактичних робіт та ремонтів, випробувань і промивань трубопроводів, водопідігрівачів та вентеляційно-калориферного обладнання, оформлення відповідних протоколів та отримання акта готовності до опалювального періоду від підприємства централізованого теплопостачання;

4. Стан утеплення будівель (горища, сходові клітки, підвали, двері тощо)

5. Стан обладнання і будівель центральних теплових пунктів, індивідуальних теплових пунктів;

6. Стан трубопроводів, арматури та теплової ізоляції;

7. Наявність та стан засобів вимірювальної техніки і автоматичних регуляторів;

8. Наявність та стан приладів комерційного обліку теплової енергії;

9. Працездатність пристроїв захисту систем тепловикористання;

10. Відсутність прямих з'єднань теплового устаткування та устаткування теплових пунктів з водопроводом та каналізацією;

11. Щільність теплового устаткування;

12. Наявність пломб на розрахункових шайбах та соплах елеваторів.

За умови виконання вимог щодо готовності теплових господарств споживача, передбачених Правилами, в повному обсязі, комісія в термін до 25 вересня поточного року видає Акт готовності до роботи в опалювальний період згідно затвердженої форми, а копію акту надсилає до організації, яка здійснює постачання теплової енергії і до Держенергонагляду.

Інспекція Держенергонагляду в Черкаській області