На Чорнобаївщині вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 14.12.2018 11:53

14 грудня на Пагорбі Слави відбулися заходи з нагоди вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Небайдужі чорнобаївці зібралися, аби вшанувати мужність людей, які зуміли локалізувати страшну аварію на Чорнобильській атомній станції.

Із кожним роком час невпинно віддаляє нас від сумної дати аварії у Чорнобилі, але від цього анітрохи не зменшується повага та пам’ять про людей, які пройшли через війну з радіацією. Вони самовіддано працювали над ліквідацією наслідків аварії і ціною свого здоров’я, а іноді й життя, врятували від ядерного лиха не лише Україну, а й увесь світ.

Шановні ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС – вас по праву називають людьми, які врятували світ, людьми, які першими – хто добровольцями, хто по місцю роботи – були на ліквідації аварії і намагалися мінімізувати її негативні наслідки для всього населення. Сьогодні в Чорнобаївському районі проживає 249 ліквідаторів. І їх кількість, на жаль, зменшується. Тільки цього року пішло з життя вісім осіб. Ми схиляємо голови перед тими, хто загинув чи помер від тяжких травм та хвороб, яких завдала ця аварія. Низько вклоняємося перед тим, хто сьогодні з нами. Ваш подвиг неоціненний. Тому ми на рівні районної влади намагаємося віддати вам належну шану: усі 249 ліквідаторів  сьогодні отримають матеріальну допомогу – 81 особа І категорії по 500 грн, 106 осіб ІІ категорії по 400 грн, 62 особи ІІІ категорії по 300 грн та надана допомога на лікування 13 тяжкохворим ліквідаторам в розмірі 2400 грн кожному. Проводиться медичне обслуговування осіб постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. В 2018 на ці цілі виділено бюджетом – 223,9 тис. грн. На зубопротезування передбачено 31,3 тис. грн, на безкоштовні  ліки  - 192,6 тис.грн,  – звернувся до присутніх голова Чорнобаївської райдержадміністрації Сергій Джоболда. – Аварія – страшне слово, її наслідки ми пожинаємо більше 30 років. Тож хочеться вірити у те, що найбільша техногенна катастрофа у світі, яка відбулася в Україні, ніколи не повториться, що мирний атом буде саме мирним.

Для приборкання найстрашнішого радіаційного лиха у світовій історії знадобилися колосальні ресурси. Проте вирішальними виявилися  жертовність і героїзм  звичайних людей. На перший погляд не дуже помітний, та надзвичайно  важливим був вклад у ліквідацію наслідків на четвертому енергоблоці і наших земляків.  Лише з 1986 по 1990 рік із Чорнобаївського району до Чорнобилю було направлено більше 450 осіб.

Віддаючи шану ліквідаторам аварії на Чорнобильській атомній електростанції, Знак народної пошани «Герой Чорнобиля» було вручено:

Сеньку Володимиру Івановичу, жителю смт Чорнобай, який з 3 травня по 19 травня 1986 року забезпечував громадський порядок у 30-ти кілометровій зоні;

Топчію Василю Івановичу, жителю с. Лихоліти, який із 13 травня 1986 по 23 серпня 1986 року виконував обов’язки  водія автоцистерни банно- прального комбінату, що обслуговував увесь 2-й сектор 30-ти кілометрової зони;

Карамшук Катерині Миколаївні, жительці смт Чорнобай, яка з 4 червня по 13 червня 1986 року виконувала обов’язки телефоніста у м. Чорнобиль;

Вирвикишці Ніні Володимирівні, жительці смт Чорнобай, яка з 6 по 13 серпня 1986 року виконувала обов’язки телефоніста у м. Чорнобиль;

Сизоненку Валерію Олександровичу, жителю смт Чорнобай, який із 6 по  26 червня 1986 року обслуговував систему подачі води для виготовлення бетону, який використовувався для будівництва основи саркофагу;

Райману Петру Івановичу, жителю смт Чорнобай, який із 15 червня  по 25 липня 1986 року виконував роботу по демонтажу та утилізації даху сховища відходів ядерного палива, дезактивації будівель та приміщень станції, будівництві пункту санітарної обробки техніки;

Шепелю Олексію Якимовичу, жителю с. Богодухівка, який із 16 червня по 31 липня  1986 року виконував роботу по прибиранню та утилізації приміщень та території станції від радіоактивних матеріалів;

Заболотному Миколі Івановичу, жителю с. Мирне, який із 12 липня  по 19 серпня 1986 року виконував роботи по дезактивації території та будівель у 30-ти кілометровій зоні.

Подружжю Черняків Анатолію Федоровичу та Тамарі Михайлівні   жителям села Старий Коврай, які з 27 квітня 1986 по 4 травня того ж року завантажували та підвішували мішки з піском та свинцем до гелікоптерів, що гасили зруйнований реактор, нагороди було вручено за місцем проживання.

Хвилиною мовчання вшанували героїв-чорнобильців, ліквідаторів наслідків трагедії на ЧАЕС, які відійшли за межу через тяжкі хвороби.

А благочинний Чорнобаївського району отець Валерій провів заупокійну панахиду за загиблими та померлими ліквідаторами.

Завершився урочистий мітинг покладанням квітів до пам’ятного знаку героям-ліквідаторам.

За інформацією відділу організаційної роботи,  інформаційної діяльності та звернень громадян апарату райдержадміністрації