Наші консультації

Дата: 10.07.2018 11:44

Народилась дитина – радість для родини. Разом із клопотами  всі члени сім'ї  думають  і про те,  як же  назвати маля. Як  зазначають психологи, батькам  не варто  забувати, що обирають  ім'я  вони, а  жити з ним дитині. Загалом же нині чітких канонів у виборі імені немає. Тож одні батьки зупиняються  на  класичних варіантах, інші прагнуть до оригінальності, треті  орієнтуються  на астрологію чи  нумерологію, бо  вважають, що  ім'я  впливає  на  долю, отже, має стати  найпершим  оберегом  для  дитини.

Останнім  часом  у  батьків  виникли  бажання  записати  дитину всупереч  правилам українського  правопису: Артьом, Кірілл, Альона, Владіслав, Аня, Нікіта.  Батьків  не зупиняє  навіть  застереження  працівників відділу ДРАЦСів, що  в майбутньому  носії цих  імен  можуть  мати  проблеми  з  оформленням  документів.

Перед  реєстрацією народження  треба  добре  подумати, наскільки  комфортним  буде для  дитини  те  чи   інше  ім'я. Адже  якщо  не  дотримуватись  правил  українського правопису  імен, у дорослому житті, коли  доведеться  брати безліч довідок  і  оформляти велику кількість документів, популярні нині імена з російським  звучанням  приносять прикрощі  і  непорозуміння. Удома  можна  називати  своє  чадо  якими  завгодно варіантами  імен,  але  в документах  бажано  мати  таке,  що  відповідає  правопису.

Радимо, називаючи  дитину,  звертати   увагу  й  на  співзвучність  з  іменем  батька.

Згадайте  відомих  людей або  знайомих  з  ім'ям, яке  хочете  дати  своїй дитині. Подумайте про їхні достоїнства  і  недоліки, зважте,  наскільки  вдале  в  них  життя. Це дає  уявлення  про  те, яким  може  бути  характер  вашої  дитини.

Якщо  бажаєте  своїй  дитині спокійного, тихого  життя, уникайте  надто  рідкісних  або надто  поширених  імен. Бо  рідкісні  привертають  зайву  увагу, з  якою  буває  важко впоратися. А  дуже  розповсюджені  не дають  можливості  відчути  свою  унікальність.