A A A K K K
для людей з вадами зору
Чорнобаївська районна державна адміністрація
Черкаська область, Чорнобаївський район

Підготовка теплових господарств споживачів теплової енергії до проходження осінньо-зимового періоду 2018-2019рр.

Дата: 11.05.2018 11:37
Кількість переглядів: 2645

Фото без опису

    У квітні закінчився опалювальний сезон 2017-2018 років. Треба відмітити, що в цілому він пройшов задовільно, хоча і були окремі локальні відключення об’єктів соціальної сфери, житлових будинків для ліквідації поривів теплових мереж та ремонту теплового устаткування.

    Але відразу після закінчення опалювального періоду 2017-2018 років починається підготовка до опалювального періоду 2018-2019 років.

    Для організації належної та своєчасної підготовки енергетичного господарства підприємств, установ та організацій до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років Держенергонагляд вважає за необхідне звернути Вашу увагу, що тільки чітко спланована, технологічно та організаційно забезпечена робота, може гарантувати стале функціонування теплоенергетичного господарства в зимовий період.

    Наказом Міністерства палива та енергетики України та Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10.12.2008р. №620/378, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31 грудня 2008р. №1310/16001, затверджені «Правила підготовки теплових господарств до опалювального періоду» (далі Правила), які встановлюють єдиний порядок підготовки теплових господарств до опалювального періоду. У відповідності до вимог цих Правил власникам теплового господарства необхідно:

 • у місячний термін, але не пізніше травня місяця поточного року розробити заходи, необхідні для підготовки теплових пунктів, внутрішньобудинкових систем опалення, вентиляції та гарячого водопостачання до експлуатації в наступному опалювальному періоді;
 • виконати обстеження будівель і споруд та розробити заходи з підготовки їх до експлуатації в наступному опалювальному періоді;
 • для визначення стану готовності теплового господарства до роботи в опалювальний період відповідними розпорядчими документами власники (керівники) господарств повинні створити комісії з перевірки готовності до роботи в опалювальний період, копії цих розпорядчих документів надати у 5-денний термін до уповноважених органів, яким вони підпорядковані, та до Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (Інспекція Держенергонагляду в Черкаській області). Комісія, до складу якої обов’язково включаються представники державної інспекції, в термін до 25 вересня поточного року повинна перевірити готовність теплового господарства до роботи та прийняти про це відповідне рішення;

    Під час визначення стану готовності до роботи теплових господарств споживачів в опалювальний період перевіряється:

 • наявність паспортів теплових установок, принципових схем та інструкцій для обслуговуючого персоналу;
 • виконання обсягів ремонтних робіт та оформлення їх відповідними актами;
 • проведення необхідних профілактичних робіт та ремонтів, випробувань і промивань трубопроводів, водопідігрівачів та вентеляційно-калориферного обладнання, оформлення відповідних протоколів та отримання акта готовності до опалювального періоду від підприємства централізованого теплопостачання;
 • стан утеплення будівель (горища, сходові клітки, підвали, двері тощо)
 • стан обладнання і будівель центральних теплових пунктів, індивідуальних теплових пунктів;
 • стан трубопроводів, арматури та теплової ізоляції;
 • наявність та стан засобів вимірювальної техніки і автоматичних регуляторів;
 • наявність та стан приладів комерційного обліку теплової енергії;
 • працездатність пристроїв захисту систем тепловикористання;
 • відсутність прямих з'єднань теплового устаткування та устаткування теплових пунктів з водопроводом та каналізацією;
 • щільність теплового устаткування;
 • наявність пломб на розрахункових шайбах та соплах елеваторів.

    За умови виконання вимог щодо готовності теплових господарств споживача, передбачених Правилами, в повному обсязі, комісія в термін до 25 вересня поточного року складає Акт готовності до роботи в опалювальний період, а копію акту надсилає до організації, яка здійснює постачання теплової енергії та до Держенергонагляду.

    З приводу питань, які виникають в процесі підготовки до роботи в осінньо-зимовий період, Ви можете звертатись до інспекції Держенергонагляду за адресою: 18015, м. Черкаси, вул. Надпільна, буд. 289/1.

 

 Інспекція Держенергонагляду у Черкаській області.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь