«Операція Об’єднаних сил — це військова операція та соціальне відродження Донбасу», – генерал-лейтенант Сергій Наєв

Дата: 07.05.2018 11:33

Операція Об’єднаних сил, яка розпочалась 30 квітня, відрізняється від Антитерористичної операції тим, що це військова операція зі стабілізації ситуації на Донбасі та його соціального відродження. Про це заявив Командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв.

«Напередодні багато питань від громадськості і журналістів надходило щодо суті цієї операції та її відмінності від Антитерористичної операції. Доповідаю. Головна відмінність у тому, що операція Об’єднаних сил — це військова операція», — сказав він.

За словами Командувача, в межах операції Об’єднаних сил відбуватиметься виконання поставленого Державою завдання зі стабілізації ситуації на Донбасі, його соціального відродження. Задля вирішення найбільш болючих питань і досягнення основної цілі операції, завдання реалізовуватимуться в тісній взаємодії з керівниками Донецької і Луганської військово-цивільних адміністрацій, а також з іншими складовими сектору безпеки та оборони України.

За словами генерал-лейтенанта Сергія Наєва, командування Об’єднаних сил виходить з того, що наразі окупували частину території України, де-факто, російські окупаційні війська, а не лише так звані ДНР та ЛНР, які на офіційному рівні в Україні було визнано терористичними організаціями.

«Насправді, 1-й та 2-й армійські корпуси, створені у так званих ДНР та ЛНР, є, так би мовити, «класичними» російськими підрозділами, сформованими за штатами та статутами російських Збройних Сил. Вони підпорядковані і перебувають під контролем командування Південного військового округу Російської Федерації. Обидва корпуси входять до складу 8-ї російської армії, звідти ж отримують озброєння, боєприпаси, паливно-мастильні матеріали, грошове утримання та продовольство. Всі посади — від командира роти і вище — у цих формуваннях укомплектовані російськими офіцерами… Тож, ми маємо справу з російською агресією. Це чітко визначено у Законі України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях», — зазначив він.

За інформацією прес-центру штабу Об’єднаних сил