A A A K K K
для людей з вадами зору
Чорнобаївська районна державна адміністрація
Черкаська область, Чорнобаївський район

Результати контролю ДФС за оформленням трудових відносин із найманими працівниками та підвищену відповідальність за неофіційне працевлаштування

Дата: 06.03.2019 11:29
Кількість переглядів: 478

       Фото без опису

       В управлінні податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Черкаській області поінформували про поточні результати роботи фіскальної служби області з підвищення рівня заробітної плати в регіоні, виплати зарплатних боргів, висвітлили результати контролю за сплатою податків із заробітної плати та нагадали роботодавцям про підвищену відповідальність роботодавців за неофіційне працевлаштування.

        Так, проведеними першого місяця цього року перевірками з повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб донараховано 3940 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб, 1883 тис.грн. єдиного внеску та 14 тис.грн. військового збору.

       За результатами перевірочної роботи та роз’яснювальних заходів ДФС у січні додатково працевлаштовано 1140 найманих осіб, праця яких використовувалась роботодавцем без оформлення трудових відносин та без сплати податків; легалізовано 6464,1 тис.грн. доходів, до бюджету надійшло 1163,5 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

        В результаті заслуховування у січні п.р. працедавців на засіданнях комісій і робочих груп, створених при органах виконавчої влади (за участі ДФС) підвищили рівень заробітної плати 173 роботодавці – юридичні особи та 66 фізичних осіб – підприємців, і як наслідок, місцеві бюджети отримали додаткових 359,3 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.

        За результатами проведеної роз’яснювальної роботи з керівниками підприємств – боржників 11 погасили заборгованість з заробітної плати в сумі  13687,3 тис.грн. Як результат, місцеві бюджети одержали додаткових 3 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб.

 

       Нагадуємо роботодавцям, що згідно чинного законодавства працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу в установленому порядку.

       Повідомлення ДФС подається:

  • засобами електронного зв’язку з використанням ЕЦП відповідальних осіб згідно з вимогами законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
  • на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
  • на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше, ніж з 5 особами.

     Повідомлення подається:

  • за працівників – резидентів, прийнятих за трудовим договором;
  • за працівників – нерезидентів, прийнятих за трудовим договором;
  • за працівників – сумісників (зовнішніх і внутрішніх).

 

      Не подається повідомлення:

  • за осіб, що надають послуги за ЦПД;
  • за практикантів та стажистів (без укладання трудового договору)

 

        Звертаємо увагу підприємців – платників єдиного податку на те, що за нормами Податкового кодексу України у платників єдиного податку першої групи не може бути найманих працівників; у платників єдиного податку другої групи – не більше 10 працівників без врахування мобілізованих та тих, хто перебуває у декретній відпустці, та третьої і четвертої груп – без обмежень.

        ДФС продовжує у взаємодії з іншими контролюючими органами заходи з детінізації, які були впроваджені у вересні минулого року за розпорядженням Кабінету Міністрів України №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення». Тривають перевірки укладення трудових договорів з найманими працівниками, реєстрації ФОП, повноти сплати податків із зарплати і доходів.

        Нагадуємо, що з 1 січня посилено відповідальність за неофіційне працевлаштування – розмір штрафу становить 125190 грн. за кожного не оформленого працівника (до 1 січня 2019 – 111690 грн. за кожного працівника). Детально:

порушення

відповідальність

Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту)

125190 грн. за кожного працівника

Виплата зарплати (винагороди) без нарахування і сплати ЄСВ та податків

125190 грн. за кожного працівника

Оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного повноцінного робочого дня

125190 грн. за кожного працівника

Підміна трудових відносин цивільними = Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту)

125190 грн. за кожного працівника

 

    


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь