Захист даних, що містяться у державних реєстрах нерухомості та бізнесу

Дата: 30.03.2017 11:21

06 жовтня 2016 року Верховного Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності» (далі - Закон), яким, зокрема, передбачено захист даних, що містяться у державних реєстрах нерухомості та бізнесу на найвищому технологічному рівні.

Законом, зокрема, внесено зміни до Закону України «Про електронний цифровий підпис» та встановлено обов'язок використання державними реєстраторами та нотаріусами лише захищеного носія особистих ключів - засобу електронного цифрового підпису, що призначений для зберігання особистого ключа та має, вбудовані апаратно-програм ні засоби, що забезпечують захист записаних на нього даних від несанкціонованого доступу.

Наказом Міністерства юстиції України від 31.10.2016 № 3086/5 «Про врегулювання відносин з використання захищених носіїв особистих ключів», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31.10.2016 за № 1410/29540. запроваджено використання державними реєстраторами прав на нерухоме майно, державними реєстраторами юридичних осіб, фізичних осіб-иідприсмців та громадських формувань, нотаріусами захищених носіїв особистих ключів під час доступу до Єдиних та Державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, з моменту впровадження відповідного програмного забезпечення Єдиних та Державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України, що забезпечує використання таких носіїв, але не пізніше 3 1.03.2017.

Звертаємо увагу, що з 00:00 годин 01.04.2017 програмне забезпечення Державного реєстру прав на нерухоме майно та Єдиного державного реєстру юридичних осіб буде переведено в режим роботи із підтодмкюе-виключно захищених носіїв ключової інформації.