Перехід права власності на земельну ділянку, яка перебуває в оренді, що варто знати?

Дата: 14.05.2019 11:18

Головне територіальне управління юстиції у Черкаській області повідомляє про те, що відповідно до статті 31 Закону України «Про оренду землі» особа, яка набула право власності на земельну ділянку, що перебуває в оренді, протягом одного місяця з дня державної реєстрації права власності на неї зобов’язана повідомити про це орендаря в порядку, визначеному статтею 148¹ Земельного кодексу України.

Отже, новий власник земельної ділянки зобов’язаний направити орендарю повідомлення (рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто під розписку) із зазначенням:

• кадастрового номера (за наявності), місця розташування та площі земельної ділянки;
  • прізвища, ім’я, по батькові нового власника;
  • місця проживання (знаходження) нового власника, його поштової адреси;
  • платіжних реквізитів (у разі, якщо законом або договором передбачена плата за користування земельною ділянкою у грошовій формі).

Зверніть увагу! До особи, яка набула право власності на земельну ділянку, що перебуває в оренді іншої особи, з моменту переходу права власності на земельну ділянку переходять права та обов’язки попереднього власника земельної ділянки за чинним договором оренди щодо такої земельної ділянки.

За згодою сторін договору оренди до останнього можуть бути внесені зміни із зазначенням нового власника земельної ділянки.