На ХХІІ позачерговій сесії районної ради схвалено нові районні програми та зміни до вже раніше прийнятих програм на 2018 рік

Дата: 29.12.2017 11:10

На ХХІІ позачерговій сесії районної ради, яка була скликана за ініціювання голови районної державної адміністрації Сергія Джоболди, депутатами районної ради ухвалено нові районні програми та зміни до вже раніше прийнятих програм на 2018 рік: «Про районну програму боротьби з амброзією полинистою у Чорнобаївському районі Черкаської області на 2018-2021 роки», «Про програму підтримки розвитку сільськогосподарських кооперативів у Чорнобаївському районі на період 2018-2020 роки», «Про Програму розвитку малого і середнього підприємництва Чорнобаївського району на 2017-2018 роки», «Про районну комплексну програму «Турбота» на 2014-2020 роки», «Про районну програму реформування і розвиток житлово-комунального господарства Чорнобаївського району на 2015-2019 роки зі змінами від 31.03.2016, 20.09.2016».

Районну програму боротьби з амброзією полинистою у Чорнобаївському районі Черкаської області на 2018-2021 роки  розроблено з метою локалізації та ліквідації вогнищ карантинного бур’яну-амброзії долинистої на території району, підвищення ефективності виробництва сільськогосподарської продукції, посилення уваги населення до проблеми, шляхом популяризації знань щодо шкідливості бур’яну-алергену, оскільки амброзія полиниста – небезпечний для людини та довкілля бур'ян, який має карантинне значення в Україні.

Реалізація програми дасть можливість на кінець 2021 року очистити населені пункти від бур’янів та зменшити площі зараження амброзією полинистою на сільгоспугіддях та поліпшити екологію навколишнього природного середовища.

Метою програми підтримки розвитку сільськогосподарських кооперативів є створення нових та підтримка діючих кооперативів, частково за рахунок бюджетних коштів а також шляхом залучення інвестицій з інших джерел.

Виконання даної програми сприятиме розширенню сфери зайнятості та добробуту сільського населення, а також, сприятиме становленню та веденню ефективного сільськогосподарського виробництва.

Згідно програми розвитку малого і середнього підприємництва Чорнобаївського району на 2017-2018 роки» буде здійснюватися:

- фінансово-кредитна та інвестиційна підтримка суб’єктів малого та середнього підприємництва;

- стимулювання розвитку підприємницької діяльності шляхом надання фінансово-кредитної підтримки суб’єктам підприємництва;

- стимулювання фермерської ініціативи;

- сприяння розвитку самозайнятості та підприємницької ініціативи серед незахищених верств населення;

- залучення коштів міжнародних фондів і програм технічної допомоги для підвищення ефективності діяльності суб’єктів малого та середнього підприємництва.

Кошти районного бюджету спрямовуватимуться на часткову компенсацію витрат, пов’язаних із сплатою відсотків за користування кредитами, отриманими позичальниками в національній валюті для придбання промислового, виробничого обладнання та устаткування, транспортних та основних засобів, що передбачає розширення виробництва та створення нових робочих місць.

З метою підтримки категорійних дітей внесено зміни до рішення районної «Про районну комплексну програму «Турбота» на 2014-2020 роки».

Відтепер учням професійно-технічних навчальних закладів, студентам вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації денної (стаціонарної) форми навчання на період навчання з числа дітей, дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку служби у справах дітей та виховуються у сімейних формах на території району буде забезпечуватися щомісячна виплата стипендії.

Згідно програми реформування і розвиток житлово-комунального господарства Чорнобаївського району планується виконати завдання, які стосуються організації ефективного управління у сфері виробництва і надання житлово-комунальних послуг; забезпечення беззбиткового функціонування підприємств житлово-комунального господарства; технічного переоснащення житлово-комунального господарства, а саме: модернізація житлового фонду, розвиток і реконструкція централізованих систем водопостачання і водовідведення та теплопостачання,  будівництво і реконструкція об’єктів у сфері благоустрою та інженерного захисту територій, оновлення матеріально-технічної бази підприємств житлово-комунального господарства, будівництво, ремонт та утримання доріг загального користування місцевого значення, будівництво, ремонт та утримання доріг загального користування державного значення.