Чорнобаївський район посів друге місце по урожайності ранніх зернових та зернобобових культур серед районів Черкаської області

Дата: 21.08.2018 10:56

По всіх категоріях господарств отримано більше 69 тис.тонн валового виробництва зерна, урожайність склала 49,4 ц/га (минулого року - 50,2 тис.тонн, урожайність 41,7 ц/га).

За словами начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Алли Буки тільки сільськогосподарськими підприємствами намолочено озимої пшениці 45,0 тис.тонн, озимого жита намолочено 385 тонн, ярого ячменю - 3,0 тис.тонн, гороху намолочено 961 тонну, крім того, озимого ріпаку намолочено 3,1 тис.тонн.

Найвищі показники по врожайності озимої пшениці отримано в СТОВ «Маяк», СТОВ «Першотравневе», ПСП «Веселий Хутір», СТОВ «Світанок», СТОВ «Кліщинське», СТОВ «Щорса».

– Приємно, що район має хороші  виробничі показники з урожайності ранніх зернових  в області  та  хотілося,  щоб  по підсумках збирання пізніх культур Чорнобаївщина була  на  найвищій сходинці рейтингу, – зазначила перший заступник голови райдержадміністрації Валентина Стилик.

Зібравши  нинішній врожай хлібороби  дбають  про наступний. Саме зараз господарства проводять підготовку ґрунту до посіву озимих культур на майбутній рік та оранку ґрунту на зяб.

За оперативною інформацією очікувана площа озимих культур під урожай 2019 року по господарствах планується в межах 9 тис.га, що на рівні минулого року.

Але в зв’язку з аномальною спекою та відсутністю дощів посів озимих може  проходити в складних погодних умовах.

Наразі вже проведено посів озимого ріпаку в СТОВ «Першотравневе».