Черкаська область, Чорнобаївський район

У Чорнобаї відбулися пам’ятні заходи з нагоди Дня перемоги над нацизмом

Дата: 10.05.2019 10:53
Кількість переглядів: 354

Сотні чорнобаївців зібралися 9 травня на Пагорбі Слави, аби віддати шану пам’яті загиблим у Другій світовій війні, учасникам бойових дій і нинішнім захисникам України.

В урочистому мітингу взяли участь представники районної та селищної влади, учасники АТО, представники громадських організацій, навчальних закладів, установ та підприємств і небайдужі жителі селища. Серед них – і троє безпосередніх учасників тогочасних подій: учасник бойових дій, який пройшов шлях від Сталінграда до Берліну, орденоносець Кущ Павло Васильович, учасниця війни, яка була ув’язнена у таборі смерті «Аушвіц» Кривошея Варвара Федорівна із Чорнобаю та учасник бойових дій Симоненко Андрій Іванович із Новоселиці.

Виступаючи перед присутніми, голова Чорнобаївської РДА Сергій Джоболда зазначив:

• 74 роки тому у світі завершилась найкровопролитніша, найстрашніша війна, яка назавжди закарбувалась у пам'яті людства. Незважаючи на відстань років, ті суворі повоєнні дні і сьогодні відлунюють гіркотою втрат і скалічених доль, сльозами вдів та сиріт, братськими могилами і обелісками. Саме до цих найсвятіших місць ми приходимо щороку, щоб схилити голови перед світлою пам'яттю загиблих. У ці дні ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та висловлюємо глибоку пошану людям, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки. Минулого року на Пагорбі Слави поруч із пам’ятником воїнам-визволителям було відкрито ще один пам’ятний знак – «Жертвам німецько-фашистської окупації 1941-1943 років», тим, хто став невинними жертвами окупаційного режиму — дітям, жінкам, людям похилого віку, хворим, молодим і зовсім юним, котрих примусово депортували до Німеччини. Ми в неоплатному боргу перед ними всіма.

Сергій Миколайович нагадав, що зі зброєю в руках на захист честі і незалежності Батьківщини, рідної землі, своєї домівки стали понад 16 тисяч синів і дочок Чорнобаївщини. Більше  11 тисяч  з них спочивають вічним сном у братських могилах. Більше шести тисяч юнаків і дівчат було насильно вивезено до Німеччини, 523 мирних жителі було закатовано і розстріляно фашистами.

• Ми ніколи не думали, що нашому поколінню теж доведеться тримати зброю і боронитися від наших сусідів. Сьогодні ми знову  втрачаємо наших синів, які гинуть на війні в зоні АТО. Тому нам необхідно зробити все для того, щоб ця війна скоріше закінчилась, щоб Україна швидше звільнилася від тих, хто сіє розбрат і ненависть. Сьогодні особливо гостро, і як ніколи актуально звучить вимога дорожити найбільшим, безцінним багатством, залишеним нам у спадок.   Тепер настала наша черга відстояти  мир на  нашій землі  і у  нас  є з кого брати приклад. Ми повинні триматись один одного, щоб наша держава міцніла, розвивалася і впевнено йшла вперед, - сказав Сергій Джоболда.

Під час мітингу також виступили селищний  голова  Алла Мірошниченко та Голова «Спілки воїнів АТО «Черкащани» Чорнобаївського району  Микола Костенко. Для всіх присутніх пролунав запис спогадів  ветеранів - безпосередніх учасників тих страшних подій. А діти та учасники АТО «оживили» багатьох героїв тієї страшної війни, пов’язавши на символічному дереві пам’яті клаптики тканин з іменами героїв ІІ Світової війни.

Після завершення мітингу його учасники привітали присутніх ветеранів та поклали квіти до Обеліску.

Напередодні, 8 травня, у День пам’яті та примирення відбулася традиційна свічкова хода, в якій взяли участь учні шкіл та гімназії селища.