A A A K K K
для людей з вадами зору
Чорнобаївська районна державна адміністрація
Черкаська область, Чорнобаївський район

Про отримання ліцензії на зберігання та продаж пального

Дата: 24.06.2019 10:46
Кількість переглядів: 569

     Фото без опису

     Нагадуємо, з 1 липня 2019 року підлягає ліцензуванню діяльність суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним.
       Таке визначено Законом України №2628-VIII, який вніс зокрема зміни до закону, що визначає зокрема порядок ліцензування виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі окремими підакцизними товарами (Закон України №481 із змінами і доповненнями). Цей закон від 1 липня 2019 року називатиметься Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального»:  https://is.gd/d5EoKD (переглядати редакцію від 01.07.2019). 
      Звертаємо увагу, платник, який зберігає та/або продає пальне  зобов’язаний для роботи з 1 липня до цієї дати зареєструватися в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, зареєструвати акцизні склади, зареєструвати витратоміри-лічильники/рівнеміри-лічильники і отримати ліцензії. 
      Актуальна інформація щодо ліцензій
1. Річна плата за ліцензію  на право зберігання пального становить 780 гривень на кожне місце зберігання пального, на право роздрібної торгівлі пальним – 2000 гривень на кожне місце роздрібної торгівлі пальним, оптової за наявності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним – 5000 гривень, оптової за відсутності таких місць – 10000 гривень. Ліцензія видається терміном на п’ять років.

2.  Не потрібна ліцензія на право зберігання пального на місця зберігання пального, що використовуються (стаття 15 Закону України №481):
- підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
- підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;
- суб’єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.
       Також без ліцензії можна зберігати пальне  в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії (стаття 15 Закону України №481).

3. Перш, ніж звертатися за отриманням ліцензії, платнику варто переконатися щодо наявності в реєстраційних даних платника  КВЕД: 
– 46.71., 46.12 – для отримання ліцензії на право оптової торгівлі пальним; 
– 35.21., 20.11.,20.59.,19.20 – для отримання ліцензії на право виробництва пального; 
– 47.30 – для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.

4.  Для отримання ліцензії на право оптової торгівлі пальним та/або право виробництва пального платнику необхідно звертатися до Державної фіскальної служби України.  Для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним та/або на право зберігання пального платнику слід звернутися до ДФС за місцем здійснення відповідної діяльності з заявою та копією документів, визначеними Законом України №481. Заява подається у паперовому вигляді, завірені заявником копії документів – у паперовому вигляді та в електронній формі (формат PDF). В  Черкаській області для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним та/або на право зберігання пального можна звернутися з документами або безпосередньо до профільного підрозділу головного управління ДФС у Черкаській області (м.Черкаси, вул.Хрещатик, 235, каб.345, номери телефонів 33-91-84, 33-91-85 (0472), або через центри обслуговування платників. Електронні копії документів платникам Черкаської області можна подати або на з’ємному флеш-носії до ДФС за місцем здійснення діяльності або надіслати на електронну скриньку головного управління ДФС у Черкаській області ck.zmi@sfs.gov.ua з позначкою «ліцензія»

5.  Термін видачі ліцензії або рішення про відмову в її видачі – не пізніше 20 календарних днів з дня одержання заяви та документів.

6. У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю пальним слід додатково зазначити адресу місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформацію про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та дату початку їх обліку в органах державної фіскальної служби.

7. Перелік документів для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального, завірені заявником копії яких  подаються у паперовому вигляді та в електронній формі (формат PDF) разом із заявою: 
- документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об'єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об'єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;
- акт вводу в експлуатацію об'єкта або акт готовності об'єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об'єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;
- дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
- документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.

8. У разі якщо будь-які з документів видані (оформлені) іншій особі – не заявнику,  заявникові крім того слід подати документи (та надати відповідні завірені копії у паперовому вигляді та в електронній формі (формат PDF), що підтверджують його право на використання відповідного об'єкта. Копії документів не подаються у разі їх наявності у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на зберігання пального.

9.  Тимчасово, до 1 січня 2022 року, суб'єкти господарювання можуть отримувати ліцензію на право виробництва пального, право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального на відповідне місце здійснення такої діяльності без подання акта вводу в експлуатацію об'єкта або акта готовності об'єкта до експлуатації, або сертифіката про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інших документів, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо об'єктів, необхідних для здійснення відповідної діяльності, за умови подання копій документів, що підтверджують право власності на такі об'єкти нерухомого майна, виданих у встановленому законодавством порядку до 1 січня 2014 року.

10. Перелік рахунків для оплати ліцензій платники можуть завантажити на субсайті ДФС в області (розділ «Бюджетні рахунки») – для платників Черкаської області https://is.gd/rcdFJM або переглянути у місцевих центрах обслуговування платників.

11. Посилання на розроблені ДФС рекомендовані форми заяв для отримання ліцензій на виробництво, зберігання, оптову та роздрібну продаж пальним: http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/aktsizniy-podatok/litsenzuvannya/ 

12. Інформація для отримувачів ліцензій з Черкаської області. Номери телефонів для комунікації 33-91-84, 33-91-85 (0472) – управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів головного управління ДФС у Черкаській області та 33-91-34 (0472) – відділ комунікацій головного управління ДФС у Черкаській області 

     Радимо платникам – продавцям пального та які планують продавати пальне готуватися до змін з 1 липня 2019 року. 
     Прочитати «Огляд податкових змін для виробників та продавців пального»: https://is.gd/aJHFSx 
     Переглянути визначення платників акцизного податку з 1 липня 2019 року: https://is.gd/nvn64h Вказане питання – відповідь з сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (категорія 116.01 набрати «Хто є платниками акцизного податку з 01.07.2019?»); перейти на ресурс можна з головної сторінки офіційного веб-порталу ДФС 
     Переглянути визначення реалізації пального з  1 липня 2019 року:  https://is.gd/cRkT48 Вказане питання – відповідь з сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (категорія 116.13.02 набрати «Що вважається реалізацією пального з 01.07.2019?»). 
     Про акцизний склад з 1 липня 2019 року: питання – відповідь з сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (категорія 116.11 набрати «Що є акцизним складом/акцизним складом пересувним з 01.07.2019?», «Хто є розпорядником акцизного складу/акцизного складу пересувного з 01.07.2019?», «Чи вважається з 01.07.2019 суб’єкт господарювання, який використовує пальне виключно для потреб власного споживання особою, яка реалізує пальне?», «Чи є з 01.07.2019 акцизним складом приміщення та/або територія, де суб’єкт господарювання зберігає та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам?»)
     Переглянути вимоги до обов’язкових реквізитів в акцизній накладній: http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/377723.html  Вказане питання – відповідь з сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (категорія 116.13.03 набрати «Які реквізити обов’язково повинні зазначатися в акцизній накладній з 01.07.2019?»); перейти на ресурс можна з головної сторінки офіційного веб-порталу ДФС 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь