Про розмір орендної плати громадянам за оренду земельних часток (паїв) суб’єктами господарювання йшлося на засіданні в Чорнобаївській райдержадміністрації

Дата: 30.08.2017 10:42

29  серпня  під головуванням заступника голови райдержадміністрації  Валентини Стилик відбулося засідання  тимчасової комісії райдержадміністрації з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів до бюджетів та ефективного використання бюджетних коштів.

На засідання комісії були запрошені: фермерські господарства «Марія», «С.Вернигори», «Світлана», Кравченко, «Бекон», ПП Точений М.І. (Богодухівська сільська рада); ФГ «Світоч» (Великоканівецька сільська рада); ПСПР «Зайцев», ПП Рець, ФОП Савченко О.А. (Вереміївська сільська рада); ПСП «Перлина» (Жовнинська сільська рада); ПСП «Валентина», ФГ «Кліщинський щедрий лан» (Кліщинська сільська рада); ФГ «Шанс», ФГ «Олпід» (Красенівська сільська рада); ФГ «Аліста», Галицький (Мельниківська сільська рада); ФГ «Зоря» (Мохнацька сільська рада); Хоменко (Староковрайська сільська рада); ФГ «Довіра плюс», ПСП «Валентина» (Тимченківська сільська рада).

На засідання з’явилися  голови фермерських господарств  «Шанс», «Олпід», «Кліщинський щедрий лан», та директор  ПСП Валентина.

Перед присутніми виступила заступник голови районної державної адміністрації  Валентина Стилик, яка зазначила, що  одним із найпріорітетніших завдань  розвитку аграрного сектора району є  забезпечення підвищення рівня соціального захисту населення, зокрема, шляхом запровадження збільшення плати за оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) залежно від результатів господарської діяльності та фінансово - економічного стану орендаря.

- Районною державною адміністрацією проводиться робота  по забезпеченню перезаключення всіх договорів оренди земельних часток (паїв) по ставці  не менше 8 відсотків, – акцентувала Валентина Борисівна.  - Це дасть змогу збільшити реальні доходи власників земельних паїв на 22,5 млн грн. та збільшить на 2,5 млн грн доходи районного бюджету.

В своєму виступі начальник фінансового управління райдержадміністрації Олександр Таранушенко наголосив, що вагомою часткою серед платежів до місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб.  - Одним із чинників, що впливають на стан надходжень до районного бюджету є податок на доходи фізичних осіб від орендної плати за оренду земельних паїв, - зазначив Олександр Володимирович. - У районі найбільший розмір ставки орендної плати за земельні паї становить 8 відс. до грошової оцінки землі. Водночас, окремі фермерські господарства району розраховуються із власниками земельних паїв за їх оренду за ставкою 3 відс. до грошової оцінки.

Середній розмір плати за оренду земельних паїв по району становить 6,7 відсотків, до грошової оцінки землі, тоді як по області цей показник становить 6,2 відсотки.

Станом на 28 серпня 2017 року до районного бюджету надійшло податку на доходи фізичних осіб за здані в оренду земельні части (паї), в сумі 10 млн 895 тис грн, що становить 52,7 відс. до очікуваних річних надходжень.

Заступником голови районної державної адміністрації  Валентиною Стилик було запропоновано керівникам фермерських господарств збільшити розмір орендної плати до ставки, що сплачують базові господарства.

Директор ПСП Валентина повідомила, що на даний час ними перезаключаються договора  під 7 відсотків.

Голови фермерських господарств  «Шанс» та «Олпід» також взяли зобов’язання з 1 січня 2018 року перезаключити договора під 7 відсотків.

Голова ФГ «Кліщинський щедрий лан» запевнив, що у 2017 році сплата орендної плати громадянам за оренду земельних часток (паїв) буде проводиться в розмірі  8 відсотків.

Заступник голови районної державної адміністрації Валентина Стилик дала доручення фінансовому управлінню райдержадміністрації продовжити роботу з керівниками фермерських господарств по перезаключенню договорів оренди земельних часток (паїв) по ставці  не менше 8 відсотків від грошової оцінки землі.

За інформацією відділу організаційної роботи,                                                                                                                                                інформаційної діяльності та звернень громадян                                                                                                                                              апарату райдержадміністрації