A A A K K K
для людей з вадами зору
Чорнобаївська районна державна адміністрація
Черкаська область, Чорнобаївський район

1 березня – граничний термін подання декларації за 2018 рік платниками податку на прибуток, неприбутковими та платниками єдиного податку І і ІІ груп!

Дата: 04.03.2019 10:24
Кількість переглядів: 557

Фото без опису

Два дні інтенсивного декларування для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку, підприємств та неприбуткових. 1 березня 2019 року – граничний термін подання:

  • податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2018 рік;
  • звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за 2018 рік;
  • декларації платника єдиного податку за 2018 рік фізичними особами – підприємцями, що обрали спрощену систему оподаткування І та ІІ груп;
  • розрахунка частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності, за 2018 рік;
  • розрахунка податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складення окремого балансу фінансово-господарської діяльності за 2018 рік платниками, у яких податковий період дорівнює календарному року;
  • розрахунка податку на прибуток постійного представництва нерезидента, визначеного шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7, за 2018 рік платниками, у яких податковий період дорівнює календарному року.

       Наводимо відповіді на три запитання декларантів 

1) Чи потрібно подавати податкову декларацію та фінансову звітність платникам податку на прибуток підприємств та/або неприбутковим організаціям у яких 2018 року не було об’єктів оподаткування або показників, які підлягають декларуванню?

Найпоширеніша помилка – неподання звіту за наявності показників, які слід декларувати.     Платники податку на прибуток та неприбуткові установи та організації, визначені п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України, мають право не подавати податкову декларацію з податку на прибуток підприємств та/або звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та фінансову звітність за умови відсутності об’єктів оподаткування та показників, які підлягають декларуванню відповідно до вимог Податкового кодексу України, в тому числі у фінансовій звітності, оскільки вона подається платниками податку на прибуток та неприбутковими установами та організаціями як додаток до податкової декларації з податку на прибуток підприємств (звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації) та є її невід’ємною частиною.

2) Яка відповідальність передбачена за неподання або несвоєчасне подання фінансової звітності?

Фінансова звітність – невід’ємна частина податкової звітності та за її неподання  передбачена відповідальність. При поданні платниками податку на прибуток і неприбутковими установами та організаціями фінансової звітності слід керуватися нормою п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України, якою передбачено, що фінансова звітність є додатком до податкової декларації з податку на прибуток підприємств і звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та її невід’ємною частиною.

     У разі неподання до ДФС фінансової звітності разом з Декларацією (Звітом) як її невід’ємної частини, така податкова звітність не визнається податковою декларацією.

    Тобто, неподання або несвоєчасне подання платником податку на прибуток (неприбутковими підприємствами, установами та організаціями) Декларації (Звіту), обов’язок подання яких передбачено Кодексом, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

     При цьому нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення не передбачено право органів ДФС складати протоколи про адміністративні правопорушення за неподання або несвоєчасне подання фінансової звітності.

3) Як у податковій декларації платника єдиного податку другої групи заповнюється поле «Фактична чисельність працівників у звітному періоді», якщо кожного місяця кварталу чисельність найманих осіб або осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, була різною?

Якщо кількість осіб, які перебувають з платниками єдиного податку другої групи у трудових відносинах, кожного місяця кварталу була різною та враховуючи, що для таких платників єдиного податку однією з основних умов перебування на спрощеній системі оподаткування є не перевищення 10-ти осіб, то у полі «Фактична чисельність працівників у звітному періоді» податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця зазначається найбільша чисельність працівників за будь-який місяць податкового (звітного) періоду.

        Нагадуємо, що платники єдиного податку першої та другої груп подають до ДФС податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені п. 295.1 ст. 295 Податкового кодексу України.

       У разі перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у п. 291.4 ст. 291 Кодексу, або самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої (фізичні особи - підприємці) груп, або відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Кодексом, платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.

     Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок авансами не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

     Вони можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року. Сплата єдиного податку платниками першої та другої груп здійснюється за місцем податкової адреси.

       Спеціально для декларантів сьогодні вийдуть розширені коментарі по звітності  платників податку на прибуток, неприбуткових та ФОП І та ІІ груп.

 

За інформацією відділу комунікацій  управління ДФС у Черкаській області

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь