A A A K K K
для людей з вадами зору
Чорнобаївська районна державна адміністрація
Черкаська область, Чорнобаївський район

Про зміни в механізмі нарахування соціальних стипендій

Дата: 26.01.2017 10:22
Кількість переглядів: 925

Фото без опису

    Цьогоріч змінено механізм призначення соціальних стипендій для студентів. Виплати здійснюватимуть через місцеві органи соціального захисту. На цьому наголосив під час ради ректорів вищих навчальних закладів перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. Водночас він закликав керівників навчальних установ вчасно сформувати списки студентів, що претендують на соціальні стипендії.

    Зауважимо, змінено розмір соціальної стипендії для учнів професійно-технічних, студентів вищих навчальних закладів, наукових установ з-поміж дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також учнів, студентів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків.

    Так, вона становитиме 1000 гривень на місяць для учнів професійно-технічних навчальних закладів; 2000 гривень на місяць – для студентів вищих навчальних закладів, наукових установ.

    Для осіб, які мають право на призначення соціальних стипендій на підставі нормативно-правових актів, якими встановлені державні пільги і гарантії для окремих категорій громадян, розміри такі:

– для учнів професійно-технічних навчальних закладів – 377 гривень на місяць;

– для студентів вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» або «бакалавр» – 750 гривень на місяць;

– для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації, наукових установ, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», «спеціаліст» або «магістр» – 1000 гривень на місяць.

    Начальник управління освіти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський каже, соціальна стипендія – переосмислена та трансформована у рамках реалізації відповідних програм, виключно у сферу соціальної політики держави. На неї передбачено 992 млн грн в бюджеті Міністерства соціальної політики, яке визначило розміри соціальних стипендій в межах від однієї до двох тисяч гривень.

    ЇЇ отримуватимуть такі категорії студентів:

– діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа, а також особи, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків;

– особи, які згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» мають пільги під час призначення стипендії;

– особи, які відповідно до статті 5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» мають право на призначення соціальних стипендій;

– особи, яким Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей, дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для здобуття професійно-технічної та вищої освіти» гарантується призначення соціальної стипендії.

    Зауважимо, для отримання соціальних стипендій:

    з 1 січня студенти, котрі належать до числа категорійних осіб, повинні написати заяву на ім’я ректора щодо надання соціальної стипендії, надати необхідний перелік документів до ВНЗ, який збирає відповідні особисті справи по кожному студенту та передає їх до управлінь соціального захисту. За результатами обробки заяв, нараховуватимуть соціальні стипендії (автоматичного продовження отримання студентами соціальної стипендії с 1 січня 2017 року тим, хто її отримує, – не буде).

    Студенти, які подадуть відповідні заяви на отримання соціальної стипендії до останнього робочого дня лютого, отримають соціальну стипендію за січень – лютий. Ті студенти, які будуть подавати заяви у березні, – тільки з березня або того місяця, з якого подадуть заяву.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь