Стан проходження весняно-польових робіт в Чорнобаївському районі

Дата: 19.04.2017 10:20

Польові роботи сільгосппідприємствами  району цього  року, розпочато 30 березня. Проведено закриття вологи на  площі 51,9 тис.га, посів  однорічних  трав  та  ранніх  ярих  зернових.

В 2017 році за планом розвитку агропромислогового комплексу по сільськогосподарських підприємствах очікується отримати не  менше 286 тис. тонн зернових та зернобобових, по всіх категоріях господарств близько 326 тис.тонн.

Сільгосппідприємствами району заплановано посіяти 70,2 тис.га ярих культур, з яких зернових – 32,9 тис. га ( 41,9 % в структурі посівних площ), технічних – 24,2 тис. га (30,8  %), картоплі та овоче – баштанних  на  площі 2,1 тис.га ( 2,7 %), кормових культур 11 тис. га  ( 14,0 %), крім того з осені посіяно озимих на площі 8,3 тис.га (10,6%).

Цього року збільшені посівні площі зернових та зернобобових на 5,8 тис.га та майже  на 200 га цукрових буряків. Розширення  площ  посіву  зернового клину, та цукрових  буряків відбувається за  рахунок зменшення посівних  площ соняшника та кормових культур.

Для своєчасного, в максимально стислі строки, проведення  комплексу  весняно – польових  робіт  на  полях  сільгосппідприємств району  задіяно: 746  тракторів; 337 сівалок; 318 культиваторів; 630 одиниць  сільськогосподарського ґрунтообробного знаряддя.

Господарства повністю завершили ремонт і технологічну наладку  ґрунтообробної та посівної техніки, забезпечили себе паливо – мастильними  матеріалами.

Сільськогосподарськими  підприємствами, всіх  форм  власності, під  урожай  2017 року  проведено  посів  озимих  колосових  культур  на  зерно  на  площі 8,3 тис.га (це менше минулого року  на 3,8 тис.га), та  озимого  ріпаку – 887 га.

На всій площі проведено підживлення озимих культур.

За оперативною інформацією на сьогодні підприємства основного кола повністю посіяли ранні зернові культури на площі 1360 га, зокрема, ярого ячменю – 980 га, гороху – 360 га. Завершено посів цукрового буряку – 586 га. Крім того розпочато посів соняшнику – 8,3 тис. га  (64,0%), зернової кукурудзи – 1,8 тис. га (6,0%). На кормові цілі посіяно кукурудзи на силос – 710 га (12 %). Багаторічні та однорічні трави – 1 тис.га.

За інформацією управління агропромислового

розвитку райдержадміністрації