Чорнобаївська районна державна адміністрація
Чорнобаївський район, Черкаська область

Хто здійснює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень?

Переглядів: 323

    У 2016 році Міністерство юстиції завершило одну з найважливіших для України реформ. Було знищено монополію у сфері державної реєстрації нерухомості.

    Наразі функції державних реєстраторів речових прав на нерухоме майно вповноважені здійснювати нотаріуси, реєстратори районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування та акредитованих суб'єктів.

    Також державні та приватні виконавці отримали можливість здійснювати функції державного реєстратора у разі державної реєстрації обтяжень, накладених під час примусового виконання рішень відповідно до закону, а також у разі державної реєстрації припинення іпотеки у зв'язку з придбанням (передачею) за результатом прилюдних торгів (аукціонів) нерухомого майна, що є предметом іпотеки.

    Державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться незалежно від місцезнаходження нерухомого майна в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя.

Державна реєстрація обтяжень речових прав проводиться незалежно від місцезнаходження нерухомого майна.

    З переліком суб'єктів державної реєстрації Черкаської області можна ознайомитись за посиланням: http://uprav.ck.miniust.gov.ua/docs/09021703.pdf« повернутися до списку новин