На семінар-нараді з селищним та сільськими головами розглянуто ряд важливих питань

Дата: 13.01.2017 10:16

11 січня голова райдержадміністрації Сергій Джоболда провів семінар-нараду з селищним та сільськими головами, в якій взяли участь заступник голови райдержадміністрації Валентина Стилик, заступник голови районної ради Анатолій Нужний, координатор Центру розвитку місцевого самоврядування в Черкаській області Сергій Слинько, заступник директора Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації,  начальник управління планування  регіонального розвитку Сергій Даниленко, провідний спеціаліст відділу планування розвитку територій Департаменту регіонального розвитку  облдержадміністрації Дмитро Гайдай, керівники відділів, структурних підрозділів райдержадміністрації, учасники АТО та ЗМІ.

Про зміни в податковому законодавстві України надала роз’яснення заступник начальника Золотоніської ОДПІ головного управління ДФС у Черкаській області Людмила Рожко.

Про зміни в законодавстві по контролю за виплатою заробітної плати найманим працівникам інформував начальник фінансового управління райдержадміністрації Олександр Таранушенко.

– Дані зміни дають можливість сільським головам контролювати збір податків на території своїх громад, що дає змогу збільшити сільські бюджети, - зауважив Сергій Джоболда.

Начальник відділу Держгеокадастру в Чорнобаївському районі Юрій Петренко повідомив присутніх про виділення земельних ділянок учасникам АТО за рахунок земель, які розташовані в адмінмежах сільських рад Чорнобаївського району. – До відділу Держгеокадастру в Чорнобаївському районі звернулося 402 учасника АТО, 315 особам надано дозволи на отримання землі, 47 – відмовлено, 305 договорів затверджено на отримання землі (605 га), – зазначив Юрій Петренко. – Наразі, необхідно провести інвентаризацію земель, які знаходяться в адмінмежах сільських рад для виявлення вільних ділянок, або ж таких, що використовуються без сплати податків. Це дасть змогу збільшити бюджет територіальних громад та надати земельні ділянки учасникам АТО.

Досить гостро стало питання пільгового перевезення, по якому доповів начальник управління з питань праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Олександр Юрковський. Так, спільно з сільськими головами вивчено пропозиції щодо механізму перевезення.

Дане питання розглянули 12 січня разом із запрошеними перевізниками – директором ПрАТ «Чорнобаївське 17149» Олександром Заманою та представник приватного підприємця Світлани Пандас – Анатолій Пандас. За підсумками наради вирішено: з 17 січня відновити пільгове перевезення населення району з подальшим розробленням графіку.

Про переваги добровільного  об’єднання територіальних громад інформували присутніх координатор Центру розвитку місцевого самоврядування в Черкаській області   Сергій    Слинько,    заступник    директора    Департаменту  регіонального розвитку облдержадміністрації  начальник управління планування  регіонального розвитку Сергій Даниленко, провідний спеціаліст відділу планування розвитку територій Департаменту регіонального розвитку  облдержадміністрації Дмитро Гайдай. Як приклад Сергій Миколайович привів Іркліївську територіальну громаду. В свою чергу сільський голова с.Іркліїв повідомив, що вже розпочато процедуру об’єднання та направлено пропозиції до сільських рад щодо можливого приєднання до об’єднаної Іркліївської територіальної громади.

За інформацією відділу організаційної роботи,

інформаційної діяльності та звернень громадян

апарату райдержадміністрації