Проблема несанкціонованої заготівлі ялинок перед Новорічними святами не втрачає своєї актуальності

Дата: 17.12.2018 09:48

Для забезпечення організаційно-контрольних заходів у період заготівлі та реалізації новорічних ялинок Чорнобаївською районною державною адміністрацією прийнято розпорядження від 12 грудня 2018 року № 171 «Про організацію роботи щодо охорони хвойних насаджень району від незаконного вирубування у передноворічний період 2019 року».

Відповідно даного розпорядження створені рейдові групи, до складу яких входять працівники Національної поліції, органів влади, громадського формування «Самооборона» та КЛП «Чорнобай-ліс", які виявлятимуть порушників і притягатимуть винних до відповідальності.

Згідно зі ст. 65 Кодексу України «Про адміністративні порушення» на громадян, винних у здійсненні незаконних порубів, накладаються адміністративні штрафи - від 85 до 170 грн і на посадових осіб від 119 до 204 грн.

Крім того, відповідно до постанови КМУ від 23 липня 2008 року № 665 та 24 липня 2013 року № 541, проводиться розрахунок збитків, нанесених лісовому господарству.

Загалом, одне незаконно зрубане деревце товщиною стовбура до 10 см обійдеться браконьєру в 500-600 грн.

Місцем реалізації новорічних ялинок в буденні дні визначено площу біля районного будинку культури по вул. Центральній смт Чорнобай та ринкова площа в суботу.

Ялинка повинна бути маркована пластиковою биркою або серіями зі штрих-кодом.

Перевірити походження ялинки можна за допомогою сайту: https://www.yalynka.info/ або товарно-транспортною накладною, яка повинна бути у реалізатора продукції.