На Чорнобаївщині відзначили День Соборності

Дата: 23.01.2018 09:45

День Соборності відзначили у Чорнобаївському районі. О 14.00 у великому залі райдержадміністрації пройшли урочистості.

– 22 січня 1919 року навіки вкарбувалося в історію українського народу як свято національної єдності. Саме цього дня на Софіївському майдані в Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу. Ця подія засвідчила: незважаючи на те, де ми народилися чи живемо – на Поліссі чи на Донбасі, Слобожанщині чи Галичині – ми є українцями, нащадками лицарів Київської Русі й запорізьких козаків.

Сьогодні День Соборності набув нового звучання.  Протягом останніх років десятки тисяч воїнів, тисячі волонтерів, мільйони громадян піднялися на захист єдності й територіальної цілісності України. На Сході України відстоюють сободу і незалежність нашої Вітчизни українські патріоти, часто ціною власного життя. Серед цих героїв багато наших земляків. Ще ніколи День Соборності не був таким великим, вистражданим і заслуженим святом, як сьогодні, – наголосив голова Чорнобаївської РДА Сергій Джоболда.

У Центральній бібліотеці до Дня Соборності проходить виставка-посвята «Духовна єдність українського народу».

Нагадаємо, 22 січня 1918 року оголошено незалежність Української Народної Республіки. Через рік українські землі стали єдиними завдяки проголошенню Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

За інформацією відділу організаційної роботи,

інформаційної діяльності та звернень громадян