A A A K K K
для людей з вадами зору
Чорнобаївська районна державна адміністрація
Черкаська область, Чорнобаївський район

Впровадження європейських стандартів надання державних послуг в Україні

Дата: 07.09.2017 09:43
Кількість переглядів: 781

Фото без опису

    Впровадження європейських стандартів надання державних послуг в Україні До сфери публічних послуг віднесені послуги, що надаються органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, які належать до сфери їх управління.

    З розвитком інформаційного суспільства та суспільних відносин виникає необхідність надання адміністративних та інших публічних послуг в електронній формі.

    27.06.2014 була підписана Угода про асоціацію між Україною та ЄС. Стаття 4 даної Угоди про встановлення Зони Вільної Торгівлі, частково вступила в силу 1 січня 2016 року. Наступним кроком буде набуття Україною повноправного членства у ЄС, що вимагає подальшого приведення законодавства України у відповідність до європейських правових стандартів.

    Заходи з адаптації національного законодавства до права ЄС невідривно пов’язані з реформуванням системи державних послуг шляхом утворення та вдосконалення роботи центрів надання адміністративних послуг, так званих «Прозорих офісів». Ефективність організації та функціонування таких офісів підтверджена позитивним європейським досвідом.

    Правові засади реалізації прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері надання адміністративних послуг визначено Законом України «Про адміністративні послуги», який несе нову ідеологію – ідеологію служіння громадянам з боку держави, а його найбільшим досягненням є норми, якими регламентовано організацію роботи центрів надання адміністративних послуг.

    На сьогодні в Україні налічується близько 1500 адміністративних послуг, що більше, ніж у Канаді у 7 разів, та в 10 разів більше ніж у Німеччині. Але більше половини громадян України частково або повністю незадоволені якістю державних послуг, які надають органи місцевої влади, тому зусилля органів публічної влади мають бути спрямовані на вирішення актуальних управлінських проблем та переходу до інноваційних моделей соціально-економічного розвитку і орієнтації на європейські стандарти місцевої та регіональної демократії.

    До нових підходів організації та змісту державного та муніципального управління належить інформатизація суспільства, основним джерелом якої є безмежні можливості мережі Інтернет. Через мережу Інтернет органи влади забезпечують доступ фізичним і юридичним особам до інформаційних, комунікативних ресурсів та інших державних послуг. Вся публічна інформація згідно із Законом України “Про доступ до публічної інформації”, має бути розміщена на офіційному веб-сайті відповідного органу влади. Так, Міністерством юстиції України 08.04.2015 запущено систему надання електронних онлайн сервісів. Вже понад два роки отримати необхідну довідку, витяг або виписку можна на оновленому сайті Міністерства юстиції в режимі онлайн.

    23 лютого 2017 року відбулась презентація виходу проекту Міністерства юстиції «Онлайн будинок юстиції» на всеукраїнський рівень. На даний час послугами цього проекту можуть скористатися всі українці. Онлайн будинок юстиції надає в електронному вигляді можливість зареєструвати громадське об’єднання або засіб масової інформації, отримати документи у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, реєстрації та ліквідації фізичної особи- підприємця, отримати інформацію про порядок та умови отримання електронно- цифрового підпису, а також отримати інформацію з Єдиних та державних реєстрів у тому числі про юридичну особу, фізичну особу, громадське формування, нерухомість, нотаріуса, арбітражного керуючого.

    Наступною новацією Онлайн будинку юстиції є «Соціальний ліфт», в якому кожен юрист може залишити свою анкету, яка автоматично буде вноситися в пропозиції із заповнення вільних вакансій в системі юстиції.

    Також новою є і послуга «СМС-Маяк», яка передбачає можливість отримання інформації щодо будь-яких змін в реєстрах бізнесу й нерухомості щодо власного майна.

    З 2015 року українці скористалися послугами онлайн-сервісів Міністерства юстиції понад 60 мільйонів разів, при цьому уникнувши комунікації з чиновниками, бюрократії та корупції. Міністерство юстиції України є лідером серед міністерств по ефективності впровадження електронних сервісів.

    Як свідчить міжнародний досвід, важливою передумовою для підвищення якості надання державних послуг мають стати впровадження в їх діяльність європейських стандартів, які призводять до спрощення процедури надання послуги. Європейські стандарти якості надання державних послуг – це передусім комплекс принципів, норм формування та впровадження, вимог до державного службовця. Ця сукупність створює засади для наближення до певного, визнаного світом, стандарту для реалізації впровадження концепції “сервісної держави”. Дотримання цих стандартів виведе Україну на новий рівень взаємодії держави та громадян, а також надання високоякісних державних послуг.

    Таким чином, на сьогодні перед органами державної влади України першочерговим завданням є впровадження в Україні ефективної системи надання державних послуг на рівні європейських стандартів, адже це показник реальних дій влади для запобігання корупції та реалізації розпочатих реформ в Україні.

 

 За інформацією Головного територіального

управління юстиції у області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора