На захисті прав та інтересів дітей

Дата: 20.11.2018 17:10

На засіданні комісії районної державної адміністрації з питань захисту прав дитини, яка відбулася 20 листопада під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Валентини Стилик розглянуто 4 питання: про надання дозволу органу опіки та піклування неповнолітньому на купівлю ним житлового будинку, за згодою батьків; про розгляд клопотання Франківської сільської ради щодо систематичного невиконання батьківських обов’язків громадянкою щодо малолітніх дітей; про доцільність встановлення опіки над дитиною, позбавленою батьківського піклування та призначення опікуна; про невиконання батьківських обов’язків громадянином щодо трьох дітей.

Всі питання порядку денного були ретельно вивчені працівниками служби у справах дітей районної державної адміністрації.

По першому питанню комісія з питань захисту прав дитини вирішила надати дозвіл органу опіки та піклування неповнолітньому на купівлю ним житлового будинку та земельної ділянки за згодою батьків.

По другому питання щодо систематичного невиконання батьківських обов’язків громадянкою вирішено створити робочу групу для підготовки пропозицій на наступне засідання комісії щодо подальшої долі малолітніх дітей, доцільності відібрання дітей від матері без позбавлення чи з позбавленням її батьківських прав та зобов’язати матір негайно (протягом 7 днів) усунути незадовільні умови проживання дітей, зокрема навести належний санітарний стан у будинку, привести в належний стан дитячий одяг, постільну та іншу білизну, забезпечити дітей належним харчуванням, оформити державну соціальну допомогу.

Щодо доцільності встановлення опіки над дитиною, позбавленою батьківського піклування комісія вирішила за доцільне задовольнити прохання заявника, підготувати відповідні матеріали та винести дане питання на засідання комісії з питань захисту прав дитини для розгляду.

По четвертому питанню, враховуючи факти невиконання батьківських обов’язків комісія з питань захисту прав дитини вирішила підготувати матеріали щодо позбавлення батьківських прав громадянина  та направити позовну заяву до суду для розгляду.

Питання захисту прав дитини перебуває на постійному контролі органу опіки та піклування райдержадміністрації.