Державна реєстрація змін до відомостей про склад учасників товариства з обмеженою або додатковою відповідальністю

Дата: 21.08.2018 09:33

Законом України  «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», який набрав чинності 17 червня 2018 року, внесено зміни до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (далі – Закону), а саме доповнено нормою щодо особливостей реєстрації при зміні складу учасників товариства з обмеженою відповідальністю або товариства з додатковою відповідальністю.

Документами, які подаються для державної реєстрації змін до відомостей про склад учасників товариства є:

• заява про державну реєстрацію змін до відомостей;
  • рішення загальних зборів учасників товариства про виключення учасника з товариства (подається самим товариством), справжність підписів учасників, які голосували за рішення засвідчується нотаріально;
  • заява про вступ до товариства (подається спадкоємцем чи правонаступником учасника товариства), справжність підписів на документі посвідчується нотаріально;
  • заява про вихід з товариства (подається учасником, який виходить з товариства, або його спадкоємцем чи правонаступником), справжність підписів на документі посвідчується нотаріально;
  • акт приймання-передачі частки (частини частки) у статутному капіталі товариства (подається особою, яка набула частку (частину частки) у статутному капіталі товариства, або особою, яка передала її), справжність підписів на документі посвідчується нотаріально;
  • документ про сплату адміністративного збору.

У разі проведення державної реєстрації змін до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань щодо виключення або виходу учасника (спадкоємця або правонаступника) товариства державний реєстратор одночасно вносить запис про зменшення розміру статутного капіталу на розмір відповідної частки (частини частки) у статутному капіталі.

Розгляд документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій щодо юридичних осіб, здійснюється протягом 24 годин після надходження документів, крім вихідних та святкових днів.

За державну реєстрацію змін до відомостей про склад учасників товариства справляється адміністративний збір у розмірі 0,3 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 01.01.2018 – 530 грн.). Якщо певним особам (відповідно до частини 4 статті 25 Закону) має надсилатися виписка з Єдиного державного реєстру, розмір адміністративного збору збільшується на добуток 0,01 прожиткового мінімуму для працездатних осіб та кількості таких осіб.

За бажанням заявника, у разі внесення ним додатково до адміністративного збору відповідної плати у розмірах, передбачених п. 1 постанови Кабінету Міністрів України  від 25.12.2015 № 1133 «Про надання послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань у скорочені терміни», державна реєстрація змін до відомостей про склад учасників товариства проводиться у скорочені строки.