АНАЛІЗ СТАНУ НЕВИРОБНИЧОГО ТРАВМАТИЗМУ (ТРАВМУВАННЯ СТОРОННІХ ОСІБ ПОЇЗДАМИ ФІЛІЇ «УЗШК») СТАНОМ НА 27.11.2017

Дата: 22.12.2017 09:28

Аналіз стану невиробничого травматизму (травмування сторонніх осіб поїздами філії «УЗШК») станом на 27.11.2017

Станом на 27.11.2017 (на станціях, перегонах) внаслідок наїзду залізничного рухомого складу філії «Українська залізнична швидкісна компанія» отримали травми різного ступеня важкості 39 осіб, зокрема 32 особи зі смертельним наслідком.

Так, у регіональній філії «Донецька залізниця» травмовано 2 громадянина проти 0 у минулому році, з них 1 – зі смертельним наслідком проти 0 у минулому році;

- у регіональній філії «Львівська залізниця» травмовано 4 громадян проти 2 у минулому році, з них 4 – зі смертельним наслідком проти 2 у минулому році;

- у регіональній філії «Одеська залізниця» травмовано 3 громадян проти 4 у минулому році, з них 3 – зі смертельним наслідком проти 3 у минулому році;

- у регіональній філії «Придніпровська залізниця» травмовано 6 громадян проти 0 у минулому році, з них 5 – зі смертельним наслідком проти 0 у минулому році;

- у регіональній філії «Південно-Західна залізниця» травмовано 15 громадян проти 11 у минулому році, з них 12 – зі смертельним наслідком проти 6 у минулому році;

- у регіональній філії «Південна залізниця» травмовано 9 громадян проти 7 у минулому році, з них 8 – зі смертельним наслідком проти 5 у минулому році.

Станом на 27 листопада 2017 року порівняно з аналогічним періодом 2016 року загальна кількість громадян, що отримали травми внаслідок наїзду залізничного рухомого складу збільшилась на 14 осіб (39 потерпілих проти 25), а кількість потерпілих зі смертельним наслідком збільшилась на 16 осіб (33 проти 17).

Проаналізувавши основні місця травмування сторонніх осіб поїздами філії «УЗШК» на перегонах і станціях, можна зробити висновки, що основними місцями концентрації травмувань є перегони Київ-Яготин, Полтава-Люботин і Запоріжжя-Синельникове.

Травмування сторонніх осіб поїздами філії «УЗШК» характеризується наступними даними.

За місяцями: січень – 4 травмування, лютий – 6 травмувань, березень – 5 травмувань, квітень – 3 травмування, травень – 4 травмування, червень – 2 травмування, липень – 1 травмування, серпень – 4 травмування, вересень – 3 травмування, жовтень – 4 травмування.

За причинами:

·        перехід колії перед рухомим складом – 10 травмованих (25,6 %);

·        знаходження на коліях у навушниках або розмовляючи по телефону – 3 травмованих (8,4 %);

·        знаходження в негабаритних місцях (край платформи, ходіння вздовж колій) – 10 травмованих (27,8 %);

·        явне самогубство – 4 травмовані (11,1%);

·        раптовий вихід на колію – 6 травмованих (16,6 %);

·        знаходження на колії (лежачи, стоячи, сидячи) – 6 травмованих (16,6 %).

Також слід відмітити, що серед травмованих 4 особи знаходились у стані алкогольного сп’яніння.

Аналіз випадків за часом доби показує, що 38,9% (14 травмованих) їх припадає на світлий час доби (з 06.00 до 18.00), а 61,1 % (23 травмованих) на темний час доби (з 18.00 до 06.00).

Серед потерпілих 84,6% (33 осіб) чоловіки та 15,4 % (6 осіб) жінки.