Реєстрації місця проживання дитини в пологовому будинку

Дата: 14.08.2018 09:22

Для реєстрації місця проживання новонародженої дитини подаються:

• письмова заява (додаток 7 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207 (із змінами) (далі – Правила));
  • свідоцтво про народження дитини (не подається, оскільки батьки його ще не мають);
  • квитанція про сплату адміністративного збору (адміністративний збір у розмірі 0,0085 розміру мінімальної заробітної плати);
  • документ, що засвідчує особу законного представника (батьків, усиновлювачів).

У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами місце проживання дитини реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності працівника відділу державної реєстрації актів цивільного стану, який приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків.

Уповноважений працівник перевіряє належність документа, що посвідчує особу батьків (усиновлювачів) або інших законних представників дитини та документа, що підтверджує повноваження особи як законного представника, особі, яка його надала, їх дійсність, правильність заповнення заяви про реєстрацію місця проживання, наявність документів, необхідних для реєстрації місця проживання дитини, про що ним робиться відповідний запис у цій заяві. Прийняті документи передаються до відповідного органу реєстрації (пункт 20 Правил).

Довідка про реєстрацію місця проживання дитини може бути видана разом зі свідоцтвом про народження безпосередньо в половому будинку, або за бажанням батьків – у відповідному органі реєстрації чи відділі ДРАЦС, центрі надання адміністративних послуг, або надіслана поштою (абзац 8 пункту 23 Правил).

Отже, Міністерство юстиції України працює аби полегшити життя громадян, зробити отримання документів простішим та зручнішим