Столтенберг: НАТО збільшило присутність у Чорному морі через агресивні дії Росії

Дата: 07.12.2018 08:38

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом, повідомляється на сайті ВВС.News.Україна.

Через агресивні дії Росії щодо України НАТО було змушене збільшити присутність у Чорному морі, а також провело найбільше посилення колективної безпеки з часів Холодної війни.

Про це заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг після зустрічі міністрів закордонних справ членів НАТО з керівниками МЗС України та Грузії.

Генсек закликав Росію негайно звільнити захоплених українських моряків та кораблі, забезпечити свободу навігації та безперешкодний доступ до портів Азовського моря.

"Чотири роки тому Росія нелегально анексувала Крим. Тепер Росія намагається використати Крим для розширення свого впливу і контролю над Азовським морем", - зазначив пан Столтенберг.

"У відповідь на агресивні дії Росії НАТО значно збільшило присутність в Чорному морі за останні кілька років - на морі, в повітрі і на землі", - повідомив генсек Альянсу.

Цього року кораблі під командуванням НАТО провели в Чорному морі 120 днів, в порівнянні з 80 днями торік.

Кілька держав НАТО проводять повітряне патрулювання в регіоні, а в Румунії створено багатонаціональну бригаду.

Ця присутність Альянсу в регіоні збережеться і надалі, заявив пан Столтенберг.

Він нагадав, що Альянс надає практичну і політичну допомогу Україні, зокрема в модернізації, проводячи навчання та тренінги для Збройних сил, ВМС та в галузі кібербезпеки.

НАТО продовжить моніторити ситуацію після інцидентів в районі Азовського моря, заявив генсек НАТО.

Він зауважив, що наразі Альянс перебуває в процесі посилення колективної безпеки, найбільшого з часів Холодної війни, саме через дії Росії в Україні.