Вшановували пам`ять учасників Кліщинського селянсько-козацького повстання 1767—1771 років

Дата: 14.06.2019 08:33

12 червня на території Кліщинського літературно-меморіального музею М.П. Старицького та на березі Кременчуцького водосховища, де височіє Казенна гора, вшановували пам`ять учасників Кліщинського селянсько-козацького повстання 1767—1771 років з нагоди 252-річниці від його початку.

Захід розпочав сільський голова Микола Грановський. Згадав про події минувшини та запевнив, що жителі Кліщинець бережуть і будуть берегти пам'ять про сповнену відваги сторінку історії рідного краю.

Начальник відділу культури і туризму Чорнобаївської райдержадміністрації Світлана Шаповал відзначила, що в усі віхи історії українці відстоюють свою волю, свою землю, намагаючись зберегти своє рідне.

Місцевий краєзнавець Олег Ткаченко подякував за підтримку всім, хто долучався до пошуку історичних фактів та за фінансову допомогу Петру Душейку.

Захід продовжили учні місцевої школи: ознайомили з постулатами  козаків, заспівали пісню, а найменші козачки виконали гопак.

Завершилося вшанування покладанням квітів до встановленого пам’ятного знаку та екскурсією на Казенну гору, де місцева 82 річна жителька Ольга Петрівна Булах пов’язала вишитий власноруч рушник на пам’ятний хрест та пригощанням всіх присутніх смачною козацькою юшкою.

За інформацією відділу культури

і туризму райдержадміністрації