14 липня в Чорнобаївській райдержадміністрації відбулось засідання регіональної комісії ТБ та НС під головуванням голови комісії Юрія Ткаченка

Дата: 14.07.2017 19:00

В ході засідання регіональної комісії ТБ та НС обговорено стан подолання стихійного лиха 1 липня 2017 року. Про стан справ щодо ліквідації наслідків стихійного лиха доповів голова райдержадміністрації Сергій Джоболда. – На ліквідацію наслідків залучено всі структури органів виконавчої влади, місцевого самоврядування підприємств, установ, організацій та населення постраждалих населених пунктів.

Перш за все було розпочато ліквідацію завалів з повалених та аварійних дерев для розчистки під’їздів до зруйнованих ліній електропередач, що дало змогу провести роботи по відновленню електро та водопостачання. Для відновлення електропостачання в посиленому режимі щоденно працювали до 14 бригад ПАТ «Черкасиобленерго», в тому числі: бригада централізованого ремонту повітряних ліній, бригада централізованого ремонту трансформаторних підстанцій, Чорнобаївська мережна дільниця, Іркліївська мережна дільниця, Тимченківська мережна дільниця та бригада ремонту приладів обліку. До ремонтно-відновлювальних робіт залучалися: - 2 бригади Черкаського міського РЕМу; - 2 бригади Кам’янського РЕМу; - 1 бригада Чигиринського РЕМу; - 1 бригада Жашківського РЕМу; - 1 бригада Канівського РЕМу; - 1 бригада Корсунь-Шевченківського РЕМу.

Спільними силами та засобами підприємств, установ та організацій та жителів району було проведено розчистку 29 тис. м кв прибудинкових територій багатоповерхового житлового фонду та 84 тис м кв прибудинкових територій індивідуального будівництва, 800 тис м кв вулично-дорожньої мережі.

Відновлено водопостачання смт Чорнобай. Розчищено від 400 повалених дерев вулиці сіл та селища, а також розблоковано дороги місцевого та загального користування. Управлінням по експлуатації газового господарства відновлено газопостачання до 30 домоволодінь жителів району та одного багатоквартирного будинку.

Загальна сума збитків нанесених індивідуальному та багатоповерховому житловому фонду становить 19 млн 810 тис грн. З районного бюджету для надання матеріальної допомоги постраждалим від стихії жителям району виділено 2 млн грн, з селищного бюджету виділено 1 млн 900 тис грн..

На засіданні голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко зауважив на недостатній роботі по ремонту пошкоджених стихією дахів закладів соціальної сфери та на невиправданому зволіканні Чорнобаївською селищною радою виплати матеріальної допомоги постраждалим жителям селища.

Станом на ранок 13.07.2017 всі приміщення ЦРЛ та бібліотечної системи вкриті поліетиленовим гідробар’єром. Сьогодні вирішується питання накритття приміщення поліклініки КЗ “Чорнобаївського ЦПМСД” та ФАП с. Савківка. Проводиться робота по накриттю шифером приміщення ДНЗ «Вишенька» та центральної бібліотечної системи. Вже накрито дахи Бакаївського СК, Франківського СБК, відремонтовано частково зруйнований дах музею І.Піддубного селі Красенівка.

Нажаль, ще на стадії пошуку фахових бригад знаходиться питання ремонту пошкоджених стихією дахів Привітненського СБК, районного Будинку культури, кінотеатру «Мир» та Хрестителівського НВК.

Юрій Олегович дав доручення голові Чорнобаївської райдержадміністрації до 28 липня виготовити та подати проектно- кошторисну документацію на відновлення зруйнованих покрівель закладів соціальної сфери та тримати на контролі стан виплати матеріальної допомоги жителям району, які потерпіли від негоди.

Також голові селищної ради Аллі Мірошніченко - до кінця дня визначитися з термінами відновлення всіх дахів житлового фонду селища та терміново визначити домоволодіння, які суттєво постраждали від негоди, людей похилого віку, соціально незахищених верств населення, що потребують допомоги та розпочати виплату матеріальної допомоги. До кінця дня14 липня направити бригаду будівельників та відремонтувати дахи багатоквартирних будинків № 220 та 222 по вулиці Центральній.

Про те, як долали наслідки стихії доповів Красенівській сільський голова Олександр Вишня. Він зазначив, що завдячуючи підтримці почесного голови  Асоціації "Незалежне об'єднання сільськогосподарських підприємств Чорнобаївського району Черкаської області" Петра Душейка роботи по ліквідації наслідків стихії, а саме розчищення повалених дерев, ремонт зруйнованих дахів жителів села розпочалися вже зранку 2 липня. На даний час всі дахи відремонтовано. Петро Григорович звернувся до Юрія Ткаченка з проханням вийти з пропозицією до Кабінету Міністрів України про внесення змін до постанови КМУ від 29.03.2002 № 415 «Про затвердження Порядку використання коштів резервного фонду бюджету» в частині продовження терміну повернення допомоги до трьох років.

В нараді взяли участь заступники голови облдержадміністрації Костянтин Омаргалієв та Сергій Овчаренко, керівники структурних підрозділів обласної та районної державних адміністрацій, територіальних органів виконавчої влади, районних організацій та установ, представники громадських організацій, мешканці смт Чорнобай та засоби масової інформації.

За інформацією відділу організаційної роботи,                                                                                                                                      інформаційної діяльності та звернень громадян                                                                                                                                                апарату райдержадміністрації