Чорнобаївська районна державна адміністрація
Чорнобаївський район, Черкаська область

Голова РДА відвідав колишню ув’язнену нацистських концтаборів

Переглядів: 97

    11 квітня, у рамках заходів до Міжнародного дня визволення в'язнів нацистських концтаборів, голова райдержадміністрації Сергій Джоболда та перший заступник голови Валентина Стилик відвідали жительку селища Чорнобай Варвару Кривошею, яка на власному досвіді відчула жахіття нацистських концтаборів.

    Спілкуючись з ветераном війни, очільник району наголосив, що особиста трагедія кожного в’язня фашистських концтаборів – це трагедія усієї країни та людства.

    - Ви для нас усіх є прикладом. Адже переживши в такому юному віці усі жахіття війни і концтаборів, змогли зберегти найголовніше – волю до життя та віру у краще майбутнє, змогли жити далі, ростити дітей та працювати, - зазначив Сергій Миколайович та вручив родині Варвари Федорівни подарунки. 

    Валентина Борисівна побажала родині Варвари Федорівни миру, злагоди та міцного здоров’я. А колектив районного Будинку культури презентував жінці пісенний дарунок.  

    Варвара Кривошея – єдина на сьогодні у Чорнобаївському районі колишня ув’язнена фашистських концтаборів. Вісімнадцятирічною дівчиною в 1943 році вона була вивезена німцями в Польщу на насильницьку працю на заводі. За неодноразові спроби втечі Варвара Кривошея була відправлена до нацистського концентраційного табору Аушвіц-Біркенау. В 1945 році в’язнів концтабору повантажили у вагони потягу для вивезення їх до місця страти. Та на перепоні намірів фашистів стали військові, які звільнили в’язнів.

    У повоєнний період з 1946 року Варвара Кривошея працювала медпрацівником в лікарні с. Малі Канівці, а з вересня 1959 року і до виходу на пенсію в 1983 році – у Чорнобаївській райлікарні.

 

За інформацією відділу організаційної роботи,

інформаційної діяльності та звернень громадян

апарату райдержадміністрації

 

 

« повернутися до списку новин