Жнива в районі продовжуються

Дата: 30.07.2018 16:59

Нинішні жнива, як і в попередні роки, є  не з легких, вони  розпочалися 4 липня, що на 5 днів раніше до минулого року і ще тривають.

По всіх категоріях господарств необхідно зібрати ранніх зернових та зернобобових культур на площі 14  тис. га (54%), середня урожайність на сьогодні  становить  48,5 ц/га (в минулому році склала 41,7 ц/га).

За показником урожайності ранніх зернових Чорнобаївський район  є одним із лідерів.

Урожайність озимої пшениці  в середньому становить  49,9 центнера з одного гектара (в минулому році 43,0 ц/га).

Озимого жита - 41,6 ц/га ( 42,7 ц/га в 2017 р.).

Крім того, озимого ріпаку намолочено 3,1 тис.тонн з урожайністю 27,6 ц/га (31,8 ц/га в 2017 р.).

Найвищі показники по врожайності озимої пшениці отримано в СТОВ «Маяк», СТОВ «Світанок», СТОВ «Кліщинське», СТОВ «Першотравневе», СТОВ «Щорса», СТОВ «Агроко».

В зв’язку з погодними умовами, а саме випадання опадів протягом тривалого періоду, збирання ранніх зернових призупинилось. З настанням сухої погоди роботи продовжаться. Саме зараз господарства впорядковують зерно, розпочали  його видачу пайовикам, дбають про підготовку ґрунту до посіву озимих культур на майбутній рік та оранку ґрунту на зяб.

– Важливо урожай не лише зібрати, а й зберегти, а тому особливу увагу необхідно приділити районним та відповідним службам господарств щодо протипожежних заходів та охороні збіжжя, – зазначив голова районної державної адміністрації Сергій Джоболда на координаційній нараді з начальниками управлінь та відділів райдержадміністрації.