Фінансова підтримка в розвитку галузі тваринництва

Дата: 30.07.2018 15:43

Згідно (Постанови Кабінету Міністрів України №107 від 7.02.2018), станом на 01. 05. 2018 року  для отримання спеціальної бюджетної дотації за  утримання молодняку великої рогатої худоби, який народився  у  особистих селянських господарствах звернулися 56 фізичних осіб які утримують 94 голови телят.

Сума нарахованої  та сплаченої дотації складає 107,9 тисяч гривень .Продовжується приймання документів на виплату дотації за утримання телят  з 1 травня по 1 вересня поточного року.

Як отримати дотацію ?

Крок 1. Ідентифікувати теля шляхом біркування та реєстрації.

Крок 2. Підготувати для подання мінімальну кількість документів:

- копії паспортів ВРХ, а якщо 10 і більше голів молодняка – виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;

- копія паспорта особи – власника тварини;

- копія довідки  або договору про відкриття рахунка в банку;

- копія ідентифікаційного номеру фізичної особи – власника тварини.

Крок 3. Подати до сільської, селищної, міської ради або  ради об’єднаної територіальної громади документи.

Документи приймаються протягом року в порядку черговості –  до 1 травня, до 1 вересня та до 1 грудня.

Крок 4. Отримати бюджетні кошти на поточний рахунок відкритий у банку.

* Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання  наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка розмірі:

- за період утримання молодняка віком 1 до 5 місяців – 300 гривень за голову;

- за період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців – 700 гривень за голову;

- за період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців – 1 500 гривень за голову.

Для підтримки галузі тваринництва  суб’єктам господарювання які є юридичними особами , надається дотація за утримання корів в розмірі 750 грн за 1 голову станом на 1 травня та на 1 жовтня.  За отриманням дотації  звернулися 102 господарства в яких утримується 36,8 тисячі голів корів.

Суб?єктам господарювання нараховано майже  2 млн 596  тисяч гривень. (2595500,00 грн).  Станом на 1. 07. 2018 року кошти державного бюджету  Міністерством аграрної політики України перераховуються на рахунки сільськогосподарських підприємств.  За бюджетною програмою «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів » надійшов ліміт коштів фінансової підтримки в обсязі 5 мільйонів 308 тисяч гривень.  На часткову компенсацію вартості придбаної сільськогосподарської техніки подано 49 заяв на 70 одиниць техніки вартістю – 21 мільйон гривень. Сплачено сільськогосподарським підприємствам  – 4,5  мільйона гривень.