Очільник області звернувся до владців Черкас і Сміли через зволікання з «Новим Освітнім Простором»

Дата: 07.08.2018 14:43

Проект «Новий Освітній Простір» реалізують у школах Черкащини. Він передбачений реформою «Нова українська школа», що стартує 1 вересня. Наразі акцент на формуванні сучасної матеріально-технічної бази перших класів. Про це сказав очільник області Юрій Ткаченко на координаційній нараді в ОДА.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів, цьогоріч на впровадження проекту Черкащина отримала з державного бюджету понад 43,5 млн грн. Кошти вже спрямовані по районах. Їх мають витратити на необхідне оснащення та підвищення кваліфікації вчителів.

– Водночас досі на ці потреби взагалі не спрямовані кошти (як співфінансування) з місцевих бюджетів Сміли та Черкас, а також у Лисянському районі та Бузівській ОТГ, – сказав голова Черкаської ОДА. – Я не розумію таку позицію. Коли є можливості, коли є ресурс для розвитку, а ними не користуються. Новації в освіті мають бути у пріоритеті в місцевої влади. Усі діти заслуговують на належні умови навчання.

Відтак Юрій Ткаченко закликав очільник районів, міст і об’єднаних громад проконтролювати своєчасність створення нового освітнього простору.