Вимоги до технічного паспорта на об’єкт нерухомого майна, який подається для державної реєстрації права власності

Дата: 02.08.2018 12:21

При зверненні до державного реєстратора з метою державної реєстрації права власності на об’єкт нерухомого майна нерідко виникає питання щодо необхідності подання технічного паспорту та його відповідності нормам чинного законодавства. Зокрема, вимога подання технічного паспорта передбачена пунктом 58 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року №1127 (далі - Порядок), а саме для державної реєстрації права власності на об’єкт нерухомого майна у разі, коли в документах, що подаються для такої реєстрації, відсутні відомості про технічні характеристики відповідного об’єкта, подається технічний паспорт на такий об’єкт.

Порядком передбачена необхідність подання технічного паспорта на новозбудований об’єкт нерухомого майна, як обов’язкового документа для державної реєстрації права власності, а також в інших випадках.

Разом із тим, необхідно зазначити, що в нормативно-правових актах визначення технічного паспорта не наведено, однак прийнято вважати його документом інформаційно-довідкового характеру, який містить інформацію про технічні показники об’єкту.

Відповідно до пункту 1.4 Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24 травня 2001 року №127, технічні паспорти складаються на підставі матеріалів технічної інвентаризації, скріплюються підписом керівника та печаткою суб'єкта господарювання, а також підписом виконавця робіт із зазначенням серії та номера кваліфікаційного сертифіката та його печаткою.