На захисті прав та інтересів дітей

Дата: 26.01.2018 12:18

На засіданні комісії районної державної адміністрації з питань захисту прав дитини, яка відбулася 26 грудня під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Валентини Стилик розглянуто 5 питань: про надання згоди органу опіки та піклування громадянину на дарування житлового будинку та земельної ділянки, в якому зареєстровані малолітні діти; про надання висновку органу опіки та піклування щодо доцільності позбавлення батьківських прав громадянина відносно малолітньої дитини; про встановлення днів та годин зустрічей з малолітніми дітьми батькові; про доцільність встановлення піклування над дитиною позбавленою батьківського піклування та призначення піклувальника; про доцільність призначення опікуном над майном підопічної.

По першому питанню комісія з питань захисту прав дитини вирішила за необхідне задовольнити заяву громадянина на дарування дочці  житлового будинку та земельної ділянки, в якому зареєстровані малолітні діти.

Щодо питання надання висновку органу опіки та піклування щодо доцільності позбавлення батьківських прав громадянина відносно малолітньої дитини, то враховуючи вимоги  Сімейного кодексу України, факти невиконання батьківських обов’язків комісія з питань захисту прав дитини вирішила надати висновок про доцільність позбавлення батьківських прав громадянина.

Розглянувши третє питання враховуючи обставини, які з’ясовані в ході бесіди з батьками, комісія вирішила встановити години зустрічі батька з малолітнім сином два рази на місяць та в рівних частинах матері й батька в канікулярний період, зобов’язавши матір не перешкоджати батькові  спілкуватися з дітьми та брати участь у їх вихованні, а батька – вчасно повертати дітей матері.

По четвертому питанню комісія вирішила встановити піклування над дитиною позбавленою батьківського піклування та призначити піклувальника.

Щодо доцільності призначення опікуном над майном підопічної, то з метою захисту майнових прав дитини, позбавленої батьківського піклування комісія з питань захисту прав дитини вирішила за доцільне призначити опікуна над майном дитини, позбавленої батьківського піклування.

За інформацією відділу організаційної роботи,

інформаційної діяльності та звернень громадян

апарату райдержадміністрації