В Україні презентували обігові монети вартістю 1, 2, 5 та 10 грн

Дата: 11.05.2018 11:48

Національний банк України 14 березня 2018 року презентував для засобів масової інформації введення в обіг нових обігових монет національної валюти:

- номіналами 1 та 2 гривні зразка 2018 року з 27 квітня 2018 року;

- номіналами 5 та 10 гривень протягом 2019-2020 років.

Ця подія, на нашу думку, потребує всебічного інформування громадськості, зокрема, на обласному та регіональному рівнях.

Враховуючи викладене, просимо Кабінет Міністрів України надати відповідне доручення Міністерству інформаційної політики України, обласним державним адміністраціям України, органам виконавчої влади щодо інформування громадян України (у тому числі розміщення інформаційних відеороликів як соціальної реклами на центральному та регіональному телебаченні, а також у мережі Інтернет, та висвітлення державними засобами масової інформації теле- і радіопередач), торгівельних організацій, операторів ринку, юридичних осіб тощо про введення в обіг зазначених монет.

Також просимо надати доручення Міністерству соціальної політики, Пенсійному фонду, Фонду зайнятості населення, Міністерству культури, Міністерству освіти та науки, Міністерству охорони здоров’я, Міністерству інфраструктури України, Українському державному підприємству «Укрпошта», обласним та Київській міській держадміністраціям про розповсюдження відповідних друкованих матеріалів (плакатів, буклетів) та відеоматеріалів (по можливості) на об’єктах транспорту та транспортної інфраструктури, в органах соціального захисту населення, у навчальних та лікувальних закладах, у бібліотеках, центрах народної творчості, клубних закладах тощо.

Відповідні інформаційні матеріали (у тому числі відеоматеріали) та зображення монет розміщені на офіційному Інтернет-представництві Національного банку України (https://bank.gov.ua), крім того Національний банк України готовий надіслати відповідним міністерствам та відомствам плакати та буклети для їх розповсюдження.