День Дніпра

Дата: 28.06.2018 09:12

День Дніпра  засновано у 2003 році з метою  залучення  уваги  громадськості  до  проблем  сучасного  екологічного  стану  річки  Дніпро,  збереження  природної  рівноваги в басейні річки, а також  роповсюдження  інформації  про  методи  вирішення цих  проблем і визначення  майбутніх напрямків співпраці  на  різних  рівнях.

Відзначається  День  Дніпра  в  першу  суботу  липня  і  пов’язується з  народним  святом  Івана-Купала.

На  Чорнобаївщині  води  річки  Дніпра  знаходяться в  штучно  створеному ( в період 1956- 1961 роках)  Кременчуцькому  водосховиші,  або як  його  називають  Черкаське  море,  яке  за  площею  найбільше  в  Україні.

В  адміністративно-територіальних  межах  Чорнобаївського  району  на  берегах  Дніпровських  вод  Кременчуцького  водосховища  розташовані  11  населених  пунктів,  в  тому  числі  села: Чехівка,  Воронинці, Скородистик, Коврай, Придніпровське, Васютинці, Москаленки, Вереміївка, Жовнино, Кліщинці, Лящівка.

Води водосховища  на  промисловій  основі  використовуються  господарствами  району  для  розведення  та  вилову  риби ( ТОВ «Жовнинське», ТОВ «Рибколгосп», ПСРП «Рибартіль», ПП «Казидуб»,  ПСРП «Зайцев», ПП «Рець», риббригада  СТОВ «Дніпро»)  та  для  зрошення  сільськогосподарських  культур.

Для  проведення  поливу  вирощуваних  сільськогосподарських  культур  в  районі    Лівобережним МУВГ побудовано  7  зрошувальних  систем  та  для  подачі  води  на  поля   14  насосних  станцій,  які  можуть  забезпечити  полив  на  площі  12  тисяч  гектарів  зрошуваних  земель.

СТОВ «Дніпро»,  СТОВ «Вереміївка», СТОВ ім. Чкалова щорічно  займаються  поливом  вирощуваних  сільськогосподарських  культур  на  площі до  1,5  тисяч  гектарів,  або  в  перерахунку  на  один  слід  - близько      8  тисяч  гектарів,  що  дає їм  можливість  отримувати високі врожаї  овочевих  та  зернових  культур.

З метою  збереження  природного  середовища  та  його  екологічного  стану  в  прибережній  зоні  Кременчуцького  водосховища   на  Чорнобаївщині  створений  Нижньосулинський  національний  природний  парк  на  площі  7871 га  та  ботанічний  заказник  «Джулайка»  на  площі  14  гектарів.

Для  утримання  вод  річки Дніпра  та його  прибережних  зон  в екологічно  чистому  стані, щорічно  з  ініціативи  сільських  рад  за  участі  широких  кіл  громадськості, людей,  які  проживають в прибережній  зоні, проводяться  міроприємства  по  прибиранню  стихійних  сміттєзвалищ  та  різного  непотребу,  залишеного на  берегах  відпочиваючими. Здійснюючи заходи по  утримуванню  в  чистоті  водних  ресурсів  річки  Дніпра,  ми  в  першу  чергу  проявляємо  турботу  про  життя майбутнього нашого  покоління  в екологічно  чистих  умовах.

Заступник начальника

Лівобережного МУВР                                       Манько О.М.