Виїзний прийом заступником голови райдержадміністрації в селі Великі Канівці

Дата: 22.02.2017 08:57

21 лютого заступник голови райдержадміністрації Валентина Стилик провела особистий прийом громадян в с. Великі Канівці.

На прийом звернулися шестеро громадян, якими  були порушені питання розпаювання землі, виплата орендної плати за паї та питання об’єднання територіальних громад.

Деякі роз’яснення з питань формування спроможних територіальних громад дала Валентина Борисівна громадянам, які звернулися по даному питанню. Зокрема, було наголошено, що територіальна реформа і децентралізація влади є чинником посилення гарантій місцевого самоврядування, підвищення його ролі у вирішенні питань місцевого значення. А формування дієздатних територіальних громад дасть результат:   поліпшення забезпечення потреб громадян, оперативне та якісне надання їм базових соціальних та адміністративних послуг, поліпшення умов сталого розвитку відповідних територій, більш ефективне використання бюджетних коштів та інших ресурсів, створення передумов для удосконалення системи органів місцевого самоврядування на відповідній територіальній основі. Також було зауважено, що добровільне об’єднання територіальних громад отримуватиме конкретну державну підтримку, в тому числі й фінансову, у вигляді субвенцій на формування інфраструктури, яка визначається державним бюджетом. До бюджетів таких громад зараховуватиметься  податки на доходи фізичних осіб. Ради матимуть право формувати свою мережу бюджетних установ для забезпечення населення якісними послугами та інше.

З метою вирішення проблемних питань заявникам були надані роз’яснення щодо порядку їх вирішення.

За інформацією відділу організаційної роботи,

інформаційної діяльності та звернень громадян