Зростання доходів місцевих бюджетів - наслідок вдало проведених реформ Міністерства юстиції України

Дата: 06.07.2018 08:24

В сучасних умовах розвитку України значно посилюється роль фінансів місцевого самоврядування. Місцеві бюджети є основним джерелом, фінансовою базою органів місцевого самоврядування, активною формою акумуляції певної частини фонду фінансових ресурсів.

Реформа децентралізації повноважень у сфері державної реєстрації була і запишається пріоритетною у 2018 році, оскільки однією із безумовних її переваг є зарахування адміністративного збору за державну реєстрацію нерухомості та бізнесу до місцевих бюджетів.

Станом на 01.07.2018 року на території Черкаської області державну реєстрацію у сфері нерухомості та бізнесу здійснюють державні реєстратори усіх районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів міських, сільських та селищних рад, 4 акредитованих суб'єктів, державні та приватні нотаріуси області.

Так, за період з 01.01.2018 по 01.07.2018 року до місцевих бюджетів Черкаської області зараховано:

- за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно, їх обтяжень - 5 813 004,81 грн.;

-за державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців - 1 102 890,90 грн.